אל תיתנו למחלה לעצור אתכם: כך תוכלו להמשיך לעבוד ולקבל פטור ממס

מה המשותף לסוכרת, מחלות לב וריאה, יתר לחץ דם או אפילו כאבי גב? קודם כל, אלו מצבים רפואיים מאוד נפוצים, שעשויים ללוות אתכם במשך שנים. בנוסף, ברוב המקרים אנשים החווים אותם ממשיכים לעבוד במלוא המרץ. אבל יש עבורם זכות משמעותית מאוד שחלקם הגדול לא מכיר, והיא פטור ממס הכנסה

אתם עובדים במלוא המרץ, מייצרים, מוכרים, מניבים הכנסות ורווחים למשק. במידה רבה, אתם הנכס החשוב ביותר של מדינת ישראל. לכן ברור מדוע היא מעוניינת לעודד אתכם להמשיך לעבוד ולהיות יצרנים, גם אם מצבכם הרפואי רחוק מלהיות מושלם, וזאת באמצעות הטבה סוציאלית המקנה פטור ממס הכנסה.

מי יכול ליהנות מפטור ממס? (ספוילר: אולי גם אתם)

רבים סבורים שמצב רפואי מקנה זכויות כספיות רק כאשר הנכות גורמת לאי כושר עבודה, אבל זה ממש לא המקרה כאן. אז נכון, פטור ממס הכנסה ניתן בהתאם למצב הרפואי ודורש דרגת נכות משוקללת מסוימת. אבל אם חשבתם שיכולים לקבל אותו רק אנשים שאינם יכולים לעבוד, חשבו שנית. רבים מהזכאים לפטור עובדים במשרה מלאה ואפילו ממשיכים בשגרת חייהם המלאה, ובמקביל נהנים מההטבות המגיעות להם במסגרת החוק. הסיבה פשוטה: הנכות הרפואית, להבדיל מזו התפקודית, אינה בהכרח מתבטאת באופן המגביל את התפקוד והמקבלים אותה לא יוגדרו כ"נכים".

הקריטריונים לקבלת הפטור מפורטים בספר התקנות של המוסד לביטוח לאומי וכוללים התייחסות למגוון מחלות כרוניות, ליקויים ומצבים רפואיים נפוצים: סוכרת, מחלות לב, ריאות וכלי דם, ליקויים נוירולוגיים ועוד. כל ליקוי רפואי מתורגם לאחוזי נכות, והפטור ניתן במצבים בהם שקלול הליקויים יביא לאחוזי נכות משמעותיים כפי שייקבע על ידי ועדה רפואית ייעודית. לרוב נדרש שקלול של בעיות רפואיות נוספות, “קטנות” ונפוצות יותר, ביניהן כאבי גב, יתר לחץ דם, עודף שומנים, ירידה בראייה, ועוד.

למה פטור ממס כל כך משתלם?

  • מרכיב המס שלך בתלוש השכר ירד, בחלק גדול מהמקרים לצמיתות
  • אפשר לקבל פטור רטרואקטיבית, עד שש שנים אחורה, עם ריבית והצמדה
  • הפטור עשוי להינתן בהיקפים שונים גם לאחר היציאה ממעגל העבודה: למשל, על תשלומי הפנסיה או רווח הוני
  • אתם עשויים לקבל זכויות רפואיות והטבות שונות, דוגמת הנחה בארנונה או במיסוי מקרקעין
  • תוכלו להמשיך בשגרת העבודה, על היתרונות שבכך: עצמאות, מימוש עצמי, רווחה אישית ורווח כלכלי
  • תשפרו את איכות החיים שלכם ותיהנו מסכומי כסף נזילים לכל מטרה

יש מישהו שעובד בשבילכם

התהליך לקבלת פטור ממס הכנסה כולל פניה לפקיד שומה, הכנת תיק רפואי המתעד את מכלול הליקויים הרפואיים והתייצבות בפני הוועדה הרפואית של המוסד לביטוח הלאומי. זה לא רק נשמע מסובך. התהליך מורכב ודורש התמקצעות במספר דיסציפלינות: בתחום הרפואי, בתחום המיסוי וכמובן שגם באופן בו נכון להתנהל מבחינה בירוקרטית. הוא גם דורש הרבה מאוד זמן ומאמצים, אבל זה ממש לא חייב להיות הזמן שלכם.

הפתרון הוא גוף מקצועי ובעל ניסיון המספק שירות מימוש זכויות רפואיות בצורה דיסקרטית, שקטה ויעילה – גוף כמו חברת לבנת פורן. החברה תלווה אתכם בעזרת מעטפת מקיפה של מומחים הכוללים רופאים, מנהלות תיק רפואי, מומחי זכויות ויועצי מס. היא תנהל עבורכם את התהליך, החל מפגישה ראשונית (שאינה כרוכה בתשלום) ועד למימוש הזכאות לפטור ממס הכנסה.

אז אם גם אתם ממשיכים לעבוד למרות המצב הרפואי שלכם ורוצים לנצל את אחת הזכויות הפיננסיות החשובות שהמדינה מספקת לאנשים כמוכם, המומחים של חברת לבנת פורן עומדים לרשותכם. לפרטים מלאו את הטופס ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם.

לשיחה עם נציג מקצועי מחברת לבנת פורן
מלאו מספר פרטים ואחזור אליכם בהקדם