די להתפשרות על הבריאות

טל שץ

השירות הדיגיטלי מקרטע? קבלת מרשם היא משימה מתישה? סל השירותים הרפואיים שלכם יקר מדי? אולי הגיע הזמן לעבור קופת חולים

בחנו את עצמכם: האם אתם נכנעים לכוח ההרגל?
חשבו על זה לרגע: לפני כל החלטה בחיים, גדולה כקטנה, אנחנו חוקרים, עושים השוואה ולפי זה בוחרים – בין אם ברכישת רכב חדש, לקיחת משכנתה או אפילו בסיבוב הקניות בקניון. אבל בהחלטה שנוגעת לבריאות שלנו, כמו בחירה לאיזו קופת חולים להשתייך – סביר להניח שרובנו לא באמת בחרנו אלא פשוט מבוטחים בקופת החולים שאליה רשמו אותנו ההורים כשהיינו ילדים.

לפעמים אתם מרגישים תקועים בתחילת שנות ה-2000
מוזר לחשוב על זה, אבל עברו יותר מ-20 שנה מאז שהתקדמנו אל האלף החדש והדרישה לחדשנות היא הרבה יותר מלגיטימית. אם קרה שהתאכזבתם מהנגישות, היעילות או השפה של אפליקציית קופת החולים שלכם; אם אתם עדיין נדרשים להמתין שעות בטלפון או להגיע לרופא רק בשביל לקבל מרשם – זו בהחלט סיבה טובה לשקול מעבר לקופת חולים אחרת. כדאי להתייעץ עם מכרים וחברים המבוטחים בקופה אחרת משלכם ונסו להשוות את רמת הנוחות של הממשקים הטכנולוגיים והגישות של השירותים המקוונים השונים.

יצאתם מהרופא והרגשתם מבולבלים
אם קרה לכם לא פעם ולא פעמיים שהתאכזבתם מחוסר הסבלנות של הרופאים ואף חשדתם ברמת מקצועיותם – אז כן, סימן שהגיע הזמן להחליף קופה. אמנם אין לכם הכלים למדוד מקצועיות רפואית ואי אפשר באמת לדעת כמה הרופא המטפל יהיה אדיב וסבלני לשאלותיכם, אבל תוכלו בהחלט לבדוק מהו אחוז הרופאים המומחים בכל אחת מהקופות ולהתקרב צעד נוסף לעבר החלטה מושכלת.

בבואכם לבחור קופה חדשה, התעכבו על פרישת המרפאות והרופאים המקצועיים באזור מגוריכם ובדקו כמה רופאים מקצועיים בתחומים הנוגעים אליכם פעילים במרפאות. הבדיקה הזו תיתן לכם אינדיקציה ראשונית בנוגע לזמינות התורים.

ושירותי החירום – מה איתם?
אין תסכול גדול כמו זה הנובע מאי-קבלת מענה רפואי בדיוק ברגעים שבהם אתם זקוקים לכך יותר מתמיד. לכן, חשוב מאוד שתבדקו מה מציעה כל קופת חולים בנוגע לטיפול במקרים דחופים מעבר לשעות הפעילות של המרפאות. מתוך מטרה זו בדיוק הוקמה בעבור חברי מכבי רשת מוקדי רפואה דחופה בכל רחבי הארץ, העומדים לרשות חברי וחברות מכבי גם בשעות הערב. וכן, למקרה שתהיתם, זה כולל גם ערבי חג ושבתות. בנוסף קיים מכבי RED – שירות אוטומטי באפליקציית מכבי לאיתור רופא זמין וקרוב אליכם במקום לרוץ למיון.

עם מענה של 360 מעלות לכלל השירותים הרפואיים במקצועיות מוחלטת, אין פלא שסקר שביעות הרצון שערכו משרד הבריאות ומכון המחקר ברוקדייל מצא כי 93%(!) מחברי מכבי הביעו שביעות רצון ברמה גבוהה משירותי הקופה ונגישותה!

לקבלת פרטים ללא התחייבות על מעבר לקופת חולים מכבי
מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם ויסייעו לכם במעבר