היהלום החדש של מיצובישי

מערכת wisemag

אם יצאת מחוץ לבית בימים האחרונים כנראה שנתקלת ברכב החדש של מיצובישי – מיצובישי ASX – ג'יפון אופנתי צעיר ומגניב. מראש נבהיר, הוא רק נראה יקר, במחיר של מכונית משפחתית סטנדרטית אפשר לפנק את עצמך ביהלום החדש של מיצובישי הכולל מערכות הבטיחות המתקדמות ביותר שישמרו עליך ועל היקרים לך.

קצת מידע על על הרכב – ה ASX הוא הדגם הנמכר ביותר של מיצובישי באירופה בשנת 2017 והוא מבוסס על מיצובישי אאוטלנדר המוכר. מכיוון שהוא בעל חמישה מושבים, ניתן היה לקצר את האורך הכולל של הרכב, ולפסל אותו לעיצוב ספורטיבי צעיר ומרשים.

לקחנו את ה ASX החתיכי למבחן ולא התאכזבנו. עוד בחניה הוא מושך תשומת לב ומבטים בין עשרות מכוניות הליסינג האפרוריות, בזכות העיצוב הצעיר והמרשים. כבר בגרסת הבסיס הוא מגיע עם מערכות בטיחות מקוריות, לרבות בלימה אוטונומית משולבת זיהוי הולכי רגל ורוכבי אופניים, התרעה על סטייה מנתיב ומערכת אוטומטית לשליטה על האורות הגבוהים למניעת סינוור. כהחלטה אסטרטגית של חברת כלמוביל, כל דגמי מיצובישי יגיעו עם כל מערכות הבטיחות המתקדמות כבר בגירסאות הבסיס.

על העיצוב החיצוני אפשר להרחיב והרבה, חזית אגרסיבית ומזוהה עם דגמי היצרן, פנסים קדמיים משולבים LED, מראה אופנתי וצעיר, ותא מטען רחב לנוחיות הטענה. התוצאה הסופית היא ג'יפון אגרסיבי ופונקציונלי למשפחה.

ה ASX 'שלנו' נהנה מבסיס הגלגלים של האאוטלנדר, דבר המצביע על מרווח פנימי גדול, הן לנהג ולנוסע והן ליושבים מאחור. יחד עם ישיבה זקופה הודות לגובה המרכב, המרווח במושב האחורי שימושי ונוח לכל מטרה.. כאן גם בא לידי ביטוי יתרון הגובה של ה ASX – הושבת ילדים בכסא בטיחות נעשית בנוחות וללא צורך להתכופף לקשור את הקטנטנים.

הנסיעה ברכב שקטה וחלקה. המנוע החזק בנפח 2000 סמ"ק עומד דרוך לכל משימה שיידרש. בפועל, בנסיעה עירונית רגילה המנוע עובד בסל"ד נמוך ומורגש כי אינו מתאמץ. הדבר גם תורם לשקט ולנינוחות בתא הנוסעים. המתלים המתקדמים סופגים ביעילות את השיבושים בכביש, ופסי האטה נבלעים ללא קושי וללא העברת תחושת חוסר הנוחות המוכרת ממשפחתיות רגילות. לחווית הנהיגה מתוספת מערכת Connected Car של כלמוביל. המערכת בעברית פותחה במיוחד עבור השוק הישראלי, ומאפשרת ניווט באמצעות waze, אפליקציות מוסיקה ורדיו אינטרנט, אפליקציית חניה ועוד. השימוש היה נוח ואינטואיטיבי מבלי לפתוח פעם אחת את ספר ההדרכה.

גירסת ההדגמה עימה נסענו היתה ברמת הגימור 'פרימיום' הגבוהה, וכללה גג פנורמי וריפודי עור איכותיים ומחוממים. ההנעה והכיבוי הוא באמצעות כפתור התנעה, המאפשר גם כניסה ופתיחה של הרכב ללא הוצאת מפתח מהכיס.

לסיכום יומיים של שימוש ברכב, מדובר בג'יפון חדש וחתיך בשכונה.במחיר שלו אנחנו מתקשים לראות מי יבחר במשפחתית 'רגילה' עם מנוע 1600 סמ"ק כשניתן לבחור בג'יפון מאובזר ומעוצב בעל מנוע 2000 סמ"ק במחיר מ132,900 ₪.. ה ASX מצוייד בכל מערכות הבטיחות המקוריות כבר ביציאתו מהמפעל ביפן, ויחד עם איבזור עשיר ועיצוב צעיר ודינאמי זו הקניה המשפחתית הטובה ביותר בארץ.

לפרטים נוספים

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים?
השאירו פרטים ונציג מומחה ישיב בהקדם