המפתח להוזלת ביטוח הרכב בידיים שלכם

לפי נתונים האחרונים שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בישראל יש כ-3.24 מיליון כלי רכב מנועיים. נתון זה אינו מפתיע ומאשש את מה שכולנו ידענו תמיד – בניגוד למדינות מערביות אחרות ברחבי העולם, רכב פרטי הוא לצערנו, נכון להיום, אמצעי תחבורה הנפוץ מאוד בישראל, והתושבים בארץ עדיין מעדיפים להשתמש ברכב פרטי ולא בתחבורה ציבורית.

לחלקנו, אין הרבה ברירה אלא להחזיק לפחות רכב אחד. לא פשוט במדינה שבה עלות החזקת רכב, מלבד עלות רכישת הרכב, הכוללת הוצאות דלק גבוהות, בלאי וטיפולים, אגרות רישוי, דוחות חניה וכמובן גם ביטוח, מסתכמת באלפים רבים של שקלים בשנה.

נתחיל בבשורה טובה
ראשית, חשוב להבין שעלויות הביטוח לרכב משתנות בהתאם לפרמטרים שונים ובהחלט ניתן להוזיל את עלויות הביטוח ולרכוש פוליסה זולה יותר. רפורמת ביטוח הרכב, שנכנסה לתוקף בשנת 2016 נועדה להוזיל משמעותית את ביטוח החובה לרכב ואמורה לחסוך לנו מאות שקלים בשנה על ידי מתן הטבות לנהגים מנוסים וזהירים יותר ולבעלי רכבים שברכבם מותקנת מערכת בקרה והתרעה מפני תאונות דרכים כגון המערכות של מובילאיי, איווקס ומובאון.

עלות הביטוח נקבעת באופן פרטני המשקף את רמת הסיכון שלוקחת חברת הביטוח כשהיא מבטחת אתכם. כך לדוגמא, נהגים צעירים או חסרי ניסיון או נהגים שהיו מעורבים במספר תאונות ופסילות רישיון, ישלמו פרמיה גבוהה יותר מנהג מנוסה ללא עבר ביטוחי. חלק מחברות הביטוח הלכו צעד אחד קדימה והן מציעות מסלולי ביטוח לרכב במיוחד לנהגים זהירים ומנוסים אשר מקנים הנחות משמעותיות בפרמיית הביטוח.

רוצים דוגמא? תבדקו את הביטוח המקיף "מסלול ירוק" של "כלל ביטוח" המיועד, באופן תמציתי, לרכבים פרטים ולנהגים מעל גיל 21 שלהם עד תביעה אחת בשלוש השנים האחרונות. פוליסה זו מעניקה למבוטחים המתאימים הנחות משמעותיות בביטוח המקיף, וחוסכת להם כסף רב ולכן כדאי לבדוק אותה לפני חידוש הביטוח לרכב.

פרמטר נוסף המשפיע על עלות הביטוח, וקיבל זרקור משמעותי בעקבות הרפורמה, הוא התקנת מערכת בקרה והתרעה מפני תאונות דרכים. מחקר שפורסם בארה"ב לפני שנתיים גילה שנהגים בכלי רכב שלא היו מצוידים במערכת שמתריעה מפני סטייה מנתיב היו מעורבים בתאונות כמעט פי 2 מאשר נהגים של כלי רכב שצוידו במערכת ההתרעה. מאז המחקר ועד היום חלה התקדמות משמעותית נוספת בטכנולוגיה של המערכות האלו, וכמו הרגולטור, גם חברות הביטוח אימצו אותן בחום רב. חלק מחברות הביטוח חברו ליצרניות כגון איווקס, מובילאיי ומובאון ויצרו מודל להנחות בפרמיית הביטוח עבור מבוטחים שברכבם מותקנות מערכות אלו.מלבד התוספת המשמעותית לבטיחות האישית בשעת נהיגה, שווה לבדוק את האפשרות להתקנת מערכת כזו ברכב של אחת ואחד מאתנו גם מהסיבה שהיא תסייע להוזיל את עלות הביטוח.

לל"ל – לבדוק, להשוות להחליט
הכלל הראשון בצרכנות הוא להשוות מחירים לפני רכישה – את זה יספר לכם כל גורו צרכנות מצוי. גם במקרה של ביטוח הרכב, חשוב להשוות מחירים ולוודא שאנו מבצעים השוואה מושכלת בין מוצרים שמעניקים כיסויים זהים. דבר נוסף שחשוב לדעת הוא שחברות הביטוח מציעות הטבות ותוספות שונות בפוליסות הביטוח שהן משווקות ושלא תמיד כולנו זקוקים להן. לתוספות אלו יש יתרונות רבים אבל פעמים רבות, הן גם מייקרות את עלות הביטוח וכדאי לבדוק האם ניתן לוותר עליהן ולהוזיל את מחיר הפוליסה.

גם במקרה זה אפשר לציין לשבח את כלל ביטוח שמאפשרת לנהגים לרכוש פוליסת ביטוח חובה ומקיף ביחד ולהתאים אותה לצרכים שלהם ובכך להוזיל את העלות הכוללת של הביטוח. "כלל Online" חולל מהפכה בשירות לצרכנים ומאפשר ללקוחות לרכוש את הביטוח המתאים להם בנוחות, במהירות ובשקיפות מלאה, ובמחיר אטרקטיבי – ממש לואו-קוסט(low cost) בעולם ביטוחי הרכב.

shutterstock_538710475

רוצים אפשרויות נוספות להוזלת הביטוח?

לרוב יש נהג יחיד או שניים ברכב, ולכן אין צורך לשלם על ביטוח יקר המיועד לכל נהג. על ידי הגבלת כמות הנהגים שינהגו ברכב, ורכישת כיסוי "לנהגים נקובים" ניתן להוזיל את הפוליסה משמעותית– בפוליסה זו תציינו כבר מראש את שמות הנהגים שרשאים לנהוג ברכב ותוזילו את העלות של הפרמיה החודשית.
אפשרות נוספת להוזלת הביטוח השנתי שלנו לרכב היא התחייבות לתיקון הרכב במוסך הסדר של חברת הביטוח. "כלל ביטוח" היא החברה היחידה היום אשר מציעה כיסוי לתיקון בנבחרת המוסכים, ובהתאם מוזילה את הפרמיה החודשית באופן משמעותי לאלו שרוצים לחסוך גם בפרמיה החודשית וגם בהשתתפות העצמית בעת תביעה.
אם אתם מרוצים מחברת הביטוח שביטחה אתכם בשנה האחרונה, דעו לכם שנהגים שמתמידים לחדש בכלל ביטוח כל שנה את הביטוח נהנים מצבירת ניסיון "התביעות החיובי" שלהם לטובת הוזלת הפרמיה, ולכן במקרים מסוימים כדאי להתמיד ולבטח באותה חברה.
הדוגמאות שנתנו כאן הן רק חלק קטן מהאפשרויות העומדות היום בפנינו הצרכנים להוזלת ביטוח הרכב שלנו וכל מה שצריך זה רק לבדוק לפני שרוכשים. כל שנותר לנו מכאן הוא לבקש מכם לנסוע לאט ובזהירות, בתקווה שלא תזדקקו להפעיל את הביטוח לעולם.

דרך צלחה!

רוצים לקבל פרטים נוספים על ביטוח רכב?
מלאו פרטים כעת