זמן החשמל

מרצדס תציג בתקופה הקרובה שישה דגמים חשמליים חדשים – הסנונית הראשונה תגיע ארצה בדמות מרצדס EQC

תמונות: דיימלר

במסגרת כנס משקיעים וירטואלי, חשפה מרצדס את האסטרטגיה שתנחה את פעילות המותג בשנים הקרובות, וסימנה כמטרות מרכזיות את העלאת הרווחיות וההובלה בתחום הרכב החשמלי. "במהלך השנים האחרונות עשינו דברים רבים היטב, בתחומי העיצוב, המוצר, ההנדסה והחייאת המותג" הסביר יו"ר מועצת המנהלים אולה קולניוס.

החזון האסטרטגי
קולניוס פירט את מרכיבי האסטרטגיה החדשה, שתתרכז במספר נושאי ליבה: מיקוד מחודש ביוקרה, השקעה בתתי-המותג AMG, G, ו-EQ לטובת הרחבת בסיס הלקוחות, העלאת נאמנות הלקוחות, והובלה בתחומי הרכב החשמלי והתוכנה לרכב.
פורטפוליו המוצרים של מרצדס ישתנה במהלך השנים הקרובות, ויזכה למיצוב גבוה אף יותר מבעבר. דרך אחת להעלאת המיצוב ולהרחבת בסיס הלקוחות תהיה באמצעות השקעה בתתי-המותג של מרצדס: G שייצג חטיבת יוקרה הרפתקנית, מייבאך שמכירותיו יוכפלו, AMG שהקשר בינו לבין פעילות הספורט המוטורי של החברה יהודק, וכמובן EQ החשמלי שמייצג את הקידמה הטכנולוגית של החברה, ומכירותיו צפויות לגדול מעשרות למאות אלפי יחידות בשנה. במרצדס מדגישים שהעלייה ברווחיות תושג בין היתר על ידי שימוש בתהליכי ייצור מודולריים ובפלטפורמות משותפות לדגמים החשמליים החדשים.

מרצדס EQS במהלך מבחנים

המנוע החשמלי
תת-המותג החשמלי EQ עתיד להתרחב משמעותית בעתיד הקרוב ולהוות את מנוע הצמיחה של מרצדס. התוכנית האסטרטגית החדשה כוללת השקה של לא פחות מ-6 דגמים חשמליים חדשים על בסיס שתי פלטפורמות חשמליות ייעודיות חדשות: EVA ו-MMA.
פלטפורמת EVA מיועדת לדגמים גדולים ויוקרתיים כדוגמת ה-EQS שיושק במהלך השנה הבאה ומהווה אלטרנטיבה חשמלית ומקבילה למרצדס S-Class. בהמשך יושק על בסיס אותה הפלטפורמה גם דגם EQE (מקביל ל-E-Class) , ולאחר מכן שתי גרסאות פנאי ל-EQS ול-EQE.
הפלטפורמה השנייה, MMA, תשמש מגוון דגמים קומפקטיים חשמליים חדשים, שיוצגו בשנים הקרובות. שני דגמי EQ חדשים על בסיס אותה פלטפורמה שמשמשת את ה-EQC יוצגו כבר במהלך השנה הבאה: EQA ו-EQB שיהוו אלטרנטיבה חשמלית מתקדמת ונטולת זיהום לדגמי GLA ו-GLB.
דגמים חשמליים קומפקטיים נוספים שצפויים להצטרף לקו המוצרים של מרצדס בקרוב יתבססו על אותה פלטפורמה שמשמשת כיום את דגם EQC, והמתקפה החשמלית של המותג לא תהיה מוגבלת רק לתת-המותג EQ, אלא תבוא לידי ביטוי גם בדגמים חשמליים שיצטרפו לתתי-המותג הנוספים, G, מייבאך ו-AMG.

הסנונית הראשונה בדרך לשוק הישראלי: מרצדס EQC

הסנונית הראשונה
הדגם החשמלי הראשון שיושק בישראל במהלך השבועות הקרובים ויחל את המתקפה החשמלית של מרצדס בשוק המקומי הוא ה-EQC, רכב פנאי חשמלי ומתקדם שהוצג בשנה שעברה.
ה-EQC המעוצב מצויד בשני מנועים חשמליים א-סינכרוניים בעלי הספק משולב של 408 כוחות סוס ומומנט אדיר של 77.47 קג"מ! מנוע אחד מותקן בסרן הקדמי, ואילו השני בסרן האחורי, ויחד הם מקנים ל-EQC הנעה כפולה עם יכולת דינמית גבוהה. ביצועי ה-EQC לקוחים מעולם מכוניות הספורט, עם תאוצה למאה קמ"ש תוך 5.1 שניות בלבד ותגובת דוושה מיידית ללא תלות בסל"ד, הודות להנעה החשמלית.
ה-EQC המהפכני מגלם את ערכי מרצדס המסורתיים ואת המוטו The Best or Nothing, ובאותה העת גם את החדשנות והקידמה הטכנולוגית של תת-המותג EQ. זה ניכר בעיצוב המרשים והייחודי שלו, בסביבת הנהג המתקדמת וכמובן ביחידת ההנעה ובחוויית הנסיעה יוצאת הדופן, העוצמתית, החרישית ונטולת הזיהום. יש למה לחכות!

השאירו פרטים ונחזור אליכם.
מרצדס- בנץ רכב החלומות הבא שלך