יש לכם מינוס בבנק? חובות? אתם לא לבד

זו כבר עובדה קיימת שמלווה אותנו כעשור: הוצאות המחיה עולות, השכר לא עולה בהתאם והמידרון בדרך למינוס חלקלק מאוד. למעשה, 54% מהישראלים נמצאים במצב של משיכת יתר חלק מהשנה. אבל גם מינוס אפשר לנהל בחוכמה, פעמים רבות הפתרון הוא הלוואה מותאמת ונכונה. ריכזנו עבורכם כמה טיפים שיעזרו לכם לקבל החלטה נבונה בנוגע ללקיחת הלוואה מהבנק:

  1. ברוב המקרים הריבית שמשלמים על מינוס בבנק היא גבוהה יותר מהריבית שמשלמים על הלוואה. בנוסף, מינוס בחשבון עשוי להביא אותך למצב של חריגה מהמסגרת ולמצב של מבוכה, בו הצ׳קים שלך מתחילים לחזור. מרגע שההמחאות שלכם חוזרות, האמינות שלכם נפגמת בקרב הספקים ובקרב הבנק. 

canadianchequesample

2. תכנית כלכלית – העדר תכנית כלכלית להחזר ההלוואה עשויה להביא את הלווה למצב בו הוא חוזר למינוס, נדרש לקחת הלוואה נוספת וחוזר חלילה. חשבו את ההוצאות מול ההכנסות, כך תדעו מה יכולת ההחזר החודשי שלכם.

pexels-photo-134054-large

3. נסו להבין מה מקורו של המינוס בבנק, כדי שתוכלו להגיע לשורש הבעיה. זיכרו כי הלוואה היא לקיחת כסף שלא שייך לכם ובסופו של דבר תצטרכו לשלם אותה, פלוס ריבית.

coins-currency-investment-insurance-large

4. היתרון בהלוואה הוא שהיא פרוסה לתשלומים רבים, אך האתגר האמיתי הוא לא למצוא את עצמכם במינוס שוב.

5. בידקו את חשבון הבנק שלכם באופן קבוע, אל תחכו לשיחה מבנקאי שיאמר לכם שחרגתם מהמסגרת. התנהלות כזאת עשויה להביא אתכם לקחת הלוואה בצורה פזיזה שאינה מותאמת לצרכים שלכם.

מעוניינים בקבלת הלוואה?
השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם