5 כללי ברזל שאתם חייבים לדעת לפני שאתם לוקחים הלוואה מהבנק

מערכת wisemag

היו ימים בהם בשביל לקבל הלוואה הייתם צריכים להתלבש במיטב הבגדים שלכם, ללבוש את הפרצוף הרציני, האחראי וללכת לבנק. אנחנו חיים בזמנים אחרים לגמרי, בהם ניתן בחלק מהמקרים לקבל הלוואה בלי לצאת מהבית. לפשטות בקבלת הלוואה יש יתרון גדול וחיסרון גדול. היתרון הגדול הוא שהכל פשוט יותר ונגיש יותר. אין צורך להפסיד יום עבודה בשביל ללכת לבנק ולהמתין בתור שעות. החיסרון הגדול, הוא שהיד עשויה להיות קלה מדי על ההדק. כך שאתם עשויים לקחת הלוואה שלאו דווקא מתאימה לכם וכתצואה לשקוע בחובות לבנק. לכן ריכזנו עבורכם חמישה כללים שאתם צריכים לקחת בחשבון לפני שאתם לוקחים הלוואה.

  1. כמה כסף אתם צריכים? חשבו במדויק את סכום הכסף הנדרש לכם. סיטואציה בה לקחתם סכום נמוך מדי, עשויה לחייב אתכם לקחת הלוואות נוספות. אז תקלעו למצב בו אתם נדרשים לנהל ולעקוב אחר מספר הלוואות, כולל ריביות כמובן (חישבו על זה כמו להחזיק עשרה כרטיסי אשראי שבכל אחד קיים חיוב אחר). אם לקחתם סכום גבוה מדי, תשארו עם סכום עודף, שתאלצו לשלם עליו ריביות. כדאי לזכור שריבית על הלוואה ברוב המקרים תמיד גבוהה יותר מריבית על פיקדון קצר מועד בבנק.

375px-200_new_sheqalim2013_obverse__reverse

2. התאימו את סוג ההלוואה לצורך שלכם – ישנם סוגים רבים של הלוואות – הלוואה לרכישת רכב, הלוואה פרטית, הלוואה עסקית, משכתנא, הלוואת סטודנט ועוד.  

3. כיצד תחזירו את ההלוואה? המטרה בלקחת הלוואה אינה להקבר תחת חובות, אלא לאפשר לכם להגשים מטרות אישיות בצורה רציונלית וחכמה. עליכם לבחון את סך ההכנסות החודשיות שלכם שלכם ובהתאם לכך, את סכום הכסף שאתם מסוגלים להחזיר בחודש. על-פי סכום ההחזר החודשי, יקבע משך ההלוואה.

numbers-money-calculating-calculation-large

4. סוג הריבית וגובה הריבית – אין מתנות חינם. ועבור הלוואה תצטרכו לשלם ריבית. חשוב לבדוק את תנאי הריביות שהבנק או חברת האשראי מציעים לכם. כך למשל, הלוואה בריבית קבועה, שאינה צמודה למדד, אינה תלויה בתנודות של הכלכלה ולכן, כל חודש אתם תדעו בדיוק את הסכום. לעומת זאת, הלוואה בריבית משתנה, עשויה להציע החזר נמוך יותר לטווח הקצר, אולם אתם תהיו חשופים לשינויים הכלכליים, שעשויים להגדיל את ההחזר החודשי. עליכם להערך לכל מצב.

coins-currency-investment-insurance-128867-large

5. שאלו את עצמכם: האם ההלוואה תשפר את מצבכם הכלכלי? רוב הסיכויים שתתקשו להחזיר הלוואה שמטרתה לקנות יותר בגדים, או לצאת לחופשה שאתם לא יכולים להרשות לעצמכם. לעומת זאת, הלוואה שמטרתה היא, למשל, לימודים שיעזרו לכם בהמשך למצוא עבודה או רכישת רכב שיעזור לכם למצוא עבודה ברדיוס רחב יותר ממקום המגורים שלכם, ככל הנראה תשתלם לכם.

אל תתביישו! תשאלו שאלות ותקבלו כמה שיותר פרטים. זיכרו שהבנק אמנם בודק את היכולת שלכם להחזיר את ההלוואה. אולם מהרגע שהבנק אישר את הבקשה אתם ואתם בלבד אחראים לחשב בצורה נכונה את ההחזרים.

Processed with VSCO with 4 preset

Processed with VSCO with 4 preset

מעוניינים בקבלת הלוואה?
השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם