לא רק בשביל הספורט

המורשת המפוארת וה-DNA הספורטיבי של Mercedes-AMG  חיים ובועטים עם רכבי הספורט המרגשים והיוקרתיים ביותר שיש.

לפני כחמש שנים נרשם ציון דרך מהפכני עם השקת מרצדס AMG GT שהביאה עימה עיצוב, ביצועים וטכנולוגיה שהיו שמורים עד אז למתי מעט. היום, זוהי כבר משפחה שלמה של מכוניות-על מרגשות.

בימים אלו חוגגת מרצדס-בנץ 125 שנים של הצלחה ושבירת שיאים בספורט המוטורי, החל ממרוץ המכוניות הראשון בעולם שנערך בשנת 1894, בו זכתה מכונית בעלת מנוע שפותח על ידי גוטליב דיימלר ו-ווילהלם מייבאך. לאורך השנים, מרצדס זכתה באינספור תארים בספורט המוטורי, ובהם חמש אליפויות פורמולה 1 רצופות מאז שנת 2014. ההיסטוריה של מרצדס שזורה בהיסטוריה של הספורט המוטורי, והמשמעות היא שהספורטיביות, הדינמיות, הביצועים וההנאה מנהיגה הן חלק מה-DNA של מכוניות מרצדס מאז ומעולם. החדשות הטובות הן, שהיום כל אחד יכול ליהנות מהמורשת המפוארת ומהטכנולוגיה המתקדמת של רכבי הספורט של מרצדס.

שותפות ארוכת שנים

בשנת 1967 החליטו שני מהנדסי מרצדס, האנס-וורנר האופרכט והרארד מלצ'ר, להקים סדנה שתפתח מנועים משופרים למכוניות כביש ומכוניות ספורט. באותה העת, לשניים היה כבר ניסיון רב בשיפור מנועים, והם אלו שפיתחו את המנוע של מרצדס 300 SE שהתחרתה במרוצי ראלי וטורינג בסוף שנות השישים של המאה שעברה. ההצלחה הגדולה הראשונה של סדנת AMG החדשה הגיעה בשנת 1971, עם נצחונה של מרצדס  AMG 300SEL במרוץ ה-24 שעות בספא שבבלגיה.

סדנת AMG גדלה והתרחבה במהלך שנות ה- 70 וה- 80, עד שבשנת 1990 נחתם הסכם בינה לבין מרצדס-בנץ, על פיו הסדנה תהיה אחראית לכל פעילות הספורט המוטורי של החברה. זאת ועוד, ב-AMG החלו לעבוד על פיתוח של דגמי מרצדס AMG, הראשון שבהם היה C36 AMG האימתני .

חטיבת Mercedes-AMG מטפלת בכל חלקי המכונית: השלדה והמתלים, מערכות הבלימה וההיגוי, מערכת הפליטה, המרכב ותיבות ההילוכים, אבל ההתמחות שלה היא במנועים. מאז הקמתה, הסדנה פועלת על פי העקרון המנחה של One Engine, One man. עקרון זה קובע כי על ייצורו של כל מנוע של AMG אחראי אדם אחד, וחתימתו אף מתנוססת על גבי לוחית מתכת בגודל 45 מ"מ המוטבעת על המנוע.

היצע רכבי הספורט של מרצדס ודגמי AMG רחב יותר מאי-פעם. זה מתחיל ב-A35 4MATIC החדשה, הגרסה הספורטיבית של מרצדס A-Class החדשה עם מנוע 306 כוחות סוס, ומגיע עד לגרסאות AMG של ספינת הדגל S-class עם ה-S63 4MATIC או גרסאות הקצה הספורטיביות של רכב השטח האיקוני G63 .

משפחת סופר-על

בכל דגמי מרצדס AMG מובטחים ביצועים חסרי תחרות, יכולת דינמית של מכונית מסלול וחוויית נהיגה מסעירה ורווית אדרנלין. אבל הדובדבן שבקצפת הם רכבי הספורט ממשפחת AMG GT החדשה, שמגלמים את ה-DNA הספורטיבי של מרצדס באופן הטהור והקיצוני ביותר.

משפחת סופר-על של רכבי הספורט: דגמי מרצדס AMG GT

הדגם הראשון במשפחה זו היה מרצדס AMG GT שהושק בחודש ספטמבר 2014. דגם פורץ דרך זה זכה לעיצוב חיצוני מדהים, לסביבת נהג אוונגרדית עם קו העיצוב Aviation Design ולמנוע V8 בי-טורבו חדש עם טכנולוגיית 'hot inside V'. דגם זה הציע ללקוחות הספורטיביים ביצועים של מכונית-על עם לא פחות מ-510 כוחות סוס (בגרסת GT S) שאפשרו לו להאיץ למאה קמ"ש תוך 3.8 שניות ועד למהירות מרבית של 310 קמ"ש.

ה-AMG GT התקבל בהתלהבות עצומה על ידי חובבי רכב בכל רחבי העולם, ובמהרה התווספו למשפחה דגמים נוספים: ב-2015 הוצגה ה-GT3 הייעודית למירוצים, בשנת 2016 דגמי GT Roadster ולאחר מכן GT R עם 585 כוחות סוס ו-GT C Roadster, בהמשך נוסף דגם ה-4 Door Coupé השימושי, ולאחר מכן גם ה-GT S Roadster וה-GT R Roadster.

דגמי AMG GT שבו את הקהל הודות לעיצוב האיקוני שלהם, לביצועים המדהימים ולחוויית הנהיגה המסעירה שהם מספקים. אין מכוניות רבות שיכולות להציע יכולת דינמית גבוהה ומסעירה שכזו לצד שימושיות בחיי היומיום, ויתרונות אלו התרגמו להצלחה מסחרית מרשימה.

עבור מי שמחפש את השילוב המושלם בין ספורטיביות וביצועים לבין יוקרה ושימושיות, רכבי הספורט של מרצדס מציעים את הטוב ביותר שיש – אחרי שתחוו אותם תבינו…

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם.
מרצדס- רכב החלומות הבא שלך