למה לי ג'יפון היום? כך תבחרו את ה-SUV הנכון

מערכת wisemag

גם אם נתעלם, זה לא יעלם. להיפך. זה רק מתגבר. אנחנו מתכוונים לאופנת הג'יפונים. הג'יפונים או בשמם הרשמי ה SUV, נוגסים נתחי שוק גדלים והולכים בכל שוק רכב בעולם. מה שהתחיל כטפטוף בסוף שנות ה 90' עם מכוניות סטיישן מוסבות והנעה כפולה, והמשיך בתחילת שנות ה 2000 עם מכוניות שתוכננו במיוחד כרכבי שטח 'רכים' (כלומר ללא הילוך כח), הפך עם השנים לגל גדול ושינוי כללי של העדפות הצרכנים בכל מקום בעולם. נדמה שכל מי שיכול זנח את המשפחתית או רכב המנהלים ועבר לנהוג ב SUV, שמצידו זנח את ההנעה הכפולה, ועבר להנעה קדמית 2X4.

עם יד על הלב, יכולות השטח של רכבי השטח הגדולים נותרות לרוב ללא שימוש, ואנחנו נשארים עם כלי רכב מורכב ויקר לתחזוקה, כשבהרבה פחות כסף ניתן לרכוש SUV שיאפשר את אותה השימושיות, אבל בלי לרצות לכבוש את משעולי הנגב או את הבולדרים ברמת הגולן.

אז איך באמת בוחרים את ה SUV שיתן לנו את תחושת הבטחון והכוח, ואפשר לומר בגלוי בלי להתבייש, יתן לנו את הסיפוק של להיראות ברכב יקר ויוקרתי.

כמו בכל סגמנט של כלי רכב, גם ה SUV הוא מכלול של תכונות חלקן גלויות ( עיצוב) וחלקן סמויות (נפח מנוע, טכנולוגיה, בטיחות).

בתחום העיצוב, שהוא הרושם הראשוני שאנחנו מקבלים על רכב, נרצה בראש ובראשונה מותג שמשדר איכות, אמינות ובטחון. אחרי הסמל על החזית, נרצה רכב שישדר יוקרה, מעמד וכח. עולם הרכב מעסיק מעצבי על לצורך יצירת בידול בין היצרנים, ובניית זהות מותגית. לשם כך משתמשים בקווי עיצוב חדים או מעוגלים, צבירי פנסים קדמיים משולבים נורות לד, נגיעות כרום המשדרות יוקרה, ועיצוב אגרסיבי לשדר כח ומעמד.

התכונות הסמויות הן יותר מורכבות שכן הן ידועות רק לבעל הרכב בשלב ראשון, מצד שני, יש מה לספר לחבר'ה על כוס בירה…

בתחום הטכנולוגיה, נרצה מערכות בטיחות מתקדמות דוגמת מובילאיי, נרצה מערכת מולטימדיה עדכנית, אבל לא נסתפק יותר ב BT או בכניסת USB. אולי פעם זה היה מספיק. היום נרצה WAZE מובנה, נרצה רדיו אינטרנטי (האזנה לתחנות רדיו מכל העולם באמצעות רשת האינטרנט) ואפילו אפשרות לשימוש כ hot spot לגישה לרשת לטאבלטים וטלפונים, למה לא בעצם? אם כל מכשיר סמארטפון מתקדם יכול לספק את הפונקציונליות הזו, למה ברכב שהרבה פחות מוגבל במקום, לא נהנה מאותה שימושיות?

64465_colmobil-outlander_TOCHEN_400x300

נפח מנוע – אנחנו כאן בעניין של סמ"ק. והרבה. את המנועים הקטנים תשאירו למי שמסתפק במועט. לעלות לירושלים כל בוקר עם SUV ומנוע 1600 סמ"ק זה בסדר. אפשר לעשות את זה, אבל לא ממש חייבים, כשחלק מהאלטרנטיבות מגיעות עם מנועי 2.0 ו 2.2 ליטרים. צריכת הדלק אגב לא תושפע ממש, ויתכן שאפילו תהיה נמוכה יותר ברכב עם מנוע גדול לעומת אותו הרכב עם מנוע קטן. בניגוד לדעה הרווחת שמנוע גדול צורך יותר דלק ממנוע קטן, הדבר הנכון הוא להתאים את המנוע לרכב ולתווי הנסיעה. מנועי 1600 סמ"ק, כאשר הם באים להניע רכב גדול ימצאו את עצמם מתאמצים יותר בכל דרך, ביציאה מרמזור, בעקיפה, וגם בשיוט בכביש מהיר, בהשוואה לאותו הרכב עם מנוע גדול יותר שיוכל לפעול בסל"ד נמוך יותר (פחות מאמץ למנוע) ובכך לצרוך פחות דלק. בנוסף, מנוע גדול יעמיד לרשות הנהג גם כח רב יותר המאפשר בטיחות אקטיבית גבוהה יותר (תאוצת ביניים והיכולת לחמוק ממכשול), זמני עקיפה מהירים יותר, ויאפשר לנהג תחושה בטוחה יותר ברכב. כך שאם יש לכם את יכולת הבחירה, מנוע 2.0 ליטר לג'יפון ששוקל כמעט טון וחצי, יהיה עדיף על פני מנוע 1.6 ליטר . אם אתם גרים באיזור הררי, או נוסעים הרבה לאיזורים הרריים כמו ירושלים, חיפה, הגליל וכד' – המלצתנו היא תמיד להעדיף מנוע גדול שיקח אתכם למחוז חפצכם בקלות ובנינוחות.

בתחום הבטיחות, מעבר לתכונות הבסיסיות מהן נהנים כל ה SUV דוגמת שדה ראיה גדול ושולט, חשוב שהרכב יהיה מצוייד גם באביזרי בטיחות המתקדמים ביותר, מובילאיי היא הדוגמא הטובה ביותר, אליה יש להוסיף מערכות מתקדמות כמו בקרת שיוט, בלימה אוטונומית במצבי חירום, תאורה אדפטיבית לתנאי התאורה בכביש ועוד. בתחום הבטיחות הפאסיבית, נעדיף תמיד להיות ברכב הגדול יותר, החזק יותר והמוגן יותר.

אז המסקנה שלנו היא ברורה – מנוע גדול עדיף על מנוע 1600 שמתאים למשפחתית, אביזרי בטיחות מתקדמים, טכנולוגיה מתקדמת שימושיות גבוהה, וכל זה ארוז באריזה שמשדרת כח ויוקרה.

בלי שאף אחד שומע, למי יש כח היום לרוץ על הג'בלאות. עשינו את זה כל-כך הרבה שנים עם סופות צבאיות, תן היום להתפנק. מדי פעם להגיע למעיין יפה ברמת הגולן, או לתצפית יפה על מכתש רמון. בשביל זה לא צריך רכב שטח שלועס סלעים. בשביל לענות על כל המאפיינים, ואף למעלה מכך, האאוטלנדר של מיצובישי מתאים כמו כפפה ליד. עיצוב אגרסיבי ויוקרתי, 5 או 7 מושבים, מנועי בנזין 2.0 או 2.2 ליטר, אביזרי בטיחות ללא תוספת עלות, מערכת מולטימדיה המתקדמת ביותר, ועוד. אם אתה לפני החלטה על רכישת משפחתית חדשה, אם אתה רוצה להחליף את רכב המנהלים, כנס לאולם התצוגה של מיצובישי הקרוב אליך, וגש לבחון את המיצובישי אאוטלנדר. הגיע הזמן שתדאג לעצמך.

לנסיעת מבחן באאוטלנדר לחץ כאן

מעוניינים לשמוע עוד?
השאירו פרטים ונציג מומחה ישיב בהקדם