7 טיפים שיעזרו לכם לבחור את קופ״ח שהכי מתאימה לכם

מערכת wisemag

לכל אחד יש את קופת החולים שלו – זו שההורים היו, זו שהכי נגישה למקום מגוריו, וזו שהרופאים בה טובים.  הנה שבעה כללים שיעזרו לכם לבחור את הקופה שהכי מתאימה לכם

כבר הרבה זמן שמשהו לא עובד ביניכם. זמני ההמתנה לתורים ארוכים מהרגיל, הרופאים המומחים אינם לטעמכם, ומחוץ לסניף השכונתי אף פעם אין חניה. ובכן, כמה טוב שאת מערכת היחסים עם קופת החולים דווקא אפשר לחתוך בקלות יחסית, ולהמשיך הלאה למקום שהולם את ההעדפות האישיות שלכם. כדי להבין בדיוק מהו המקום הזה, ולקבל את ההחלטה המושכלת ביותר לפני המעבר לקופת חולים חדשה, כדאי שתקחו בחשבון כמה שיותר מהפרמטרים הבאים.

לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן

שלטי החוצות יכולים להבטיח מיני תכניות וביטוחים משתלמים, אך בסופו של דבר הנגישות לסניפי קופת החולים תעסיק אתכם יותר מכל סעיף יבש המודפס על נייר. חפשו את סניף קופת החולים הקרוב ביותר לביתכם דרך אתרי הקופות וראו לאן יהיה לכם קל להגיע.

דבר המומחים

גם אם הרופא המומחה שבו חפצתם מקבל קהל בדירה שממולכם, אם זמני ההמתנה לתור עומדים על למעלה מחודשיים לא תהיה בכך שום נחמה. לפיכך, בדקו היטב כמה רופאים מומחים העונים לצורכיכם יש בקופת החולים המיועדת וכמה זמן צריך להמתין עבור הזכות לבקר אותם. אם נחה עליכם רוח להגדלת ראש, נסו לקבוע תור בטלפון והבינו בעצמכם.

blood-pressure-pressure-gauge-medical-the-test

סניפי מפתח

באשר לזמינות ולנגישות, שימו לב גם לסניפים בעלי ייעודים שונים (מעבדה רפואית, צילומי רנטגן, משרדי רופאים מומחים ועוד) שחשיבותם גדולה בהרבה מסניפים אחרים. עבור אנשים רבים מכון פיזיותרפיה קרוב לבית שווה הרבה יותר מרופא משפחה שהם יפגשו רק אחת לשנה (הלוואי על כולנו).

שירות

כמו בכל תחום שבו אנו משמשים כלקוחות, איכות השירות יכולה לשחק תפקיד מכריע גם בבחירת קופת החולים. בחרו את קופת החולים שלכם בהתאם להמלצות הסביבה הקרובה, שלעיתים מרעיפה שבחים על פקידים אדיבים, רופאות המקדישות לכל מטופל את תשומת הלב הראויה לו ושירותים נוספים המפתיעים ביעילותם. איכות השירות תקבע את שביעות רצונכם במגע היומיומי עם אנשי קופת החולים, וידוע שמצב רוח מרומם עשוי לתרום גם לבריאות.

ביטוח משלים

קופות החולים מציעות ביטוחים משלימים בעלי אופי שונה. בהתחשב במצבכם הבריאותי הייחודי, לרבות מחלות כרוניות או קבוצות סיכון שבהן אתם נכללים, נסו להבין באיזו מקופות החולים הביטוח המשלים מכסה את הצרכים הנוגעים לכם באופן המיטבי.

מבט לעתיד

לאיש מאיתנו לא ניתן הכישרון לנבא את העתיד, אך הרפואה המודרנית קרובה לשם יותר מהרבה אנשים שאנו מכירים. הקדישו מחשבה לרקע הגנטי שלכם, ובהקשרים אחרים, קחו בחשבון אפילו מעבר דירה עתידי.

שימו את עצמכם במרכז

לכל אחד רקע בריאותי שונה והעדפות אחרות, ומה שנכון לגבי בן או בת הזוג, הילדים, האימא או הסבתא, לא בהכרח נכון לגביכם. את קופת החולים בחרו לפי ההעדפות, הרקע והצרכים שלכם בלבד, וכעת – שיהיה בהצלחה!

baby-caucasian-child-daughter-53590

רוצים לשמוע עוד?
השאירו מספר פרטים ונחזור אליכם בהקדם