מחפשים אשראי לעסק? הכירו את הפתרון שיצעיד אתכם קדימה!

עסקים רבים המעוניינים להתרחב, לצמוח או לקבל מרווח נשימה כלכלי, מבינים שמציאת מימון לעסק עשויה לשנות עבורם את התמונה לחלוטין. מומחי חברת "קסטרה" מבית לבנת פורן מציגים את הדרך הנכונה לקבל אשראי לעסק בתנאים מיטביים, בהתאמה אישית מלאה

יכול מאוד להיות שזה קורה גם לכם. אתם מנהלים עסק וחושבים שאתם עושים זאת היטב. לקוחות חדשים באים, הקיימים נשמרים, וההכנסות בהחלט סבירות. אלא שאז אתם בוחנים את השורה התחתונה של ההתנהלות הכלכלית שלכם, והיא תזרים המזומנים השוטף. פתאום, התמונה נראית אופטימית הרבה פחות. אתם מגלים שהרווח בפועל קטן הרבה יותר ממה שחשבתם, אם הוא בכלל קיים. ההוצאות הקבועות עולות, הוצאות חדשות צצות (למשל, ציוד או תיקונים) והמיסים מצטברים. מנגד, תשלום שאתם אמורים לקבל מתעכב, כפי שמאפיין את עסקאות השוטף פלוס למיניהן. התוצאה היא שבמקום להתפתח ולהיות ברווחה כלכלית, אתם נאבקים לשמור את הראש מעל המים.

התמונה מורכבת פי כמה בקרב עסקים קטנים ובינוניים. במקרים רבים, הם בעלי נגישות נמוכה למערכת הפיננסית בהיעדר בעל מקצוע שמנהל עבורם את תזרים המזומנים השוטף באופן קבוע. התוצאה האפשרית היא התנהלות לקויה מבחינה כלכלית, בטווח הקצר והארוך. זו אחת הסיבות לכך שעשרות אלפי עסקים נסגרים בישראל בשנה, חלק גדול מהם עקב ניהול שגוי של התזרים.


בדיוק למטרות אלה, מוצע הפתרון של גיוס אשראי לעסקים.
המדובר הוא בהלוואות ופתרונות כלכליים אחרים הניתנים דרך הבנקים, גופי האשראי וחברות אחרות בשדה המשחק הפיננסי, למגוון מטרות. אלא שכיאה להחלטה חשובה כל כך בגורל העסק, חשוב לדעת איך לקבל אותה ולמי מומלץ לפנות.

"אשראי לוקחים כשיכולים, לא כשצריכים"

"רוב העסקים הקטנים או הבינוניים שמגיעים למצב של בעיה כלכלית ברורה נתקלים בקושי. הם עלולים להיכנס לסחרור, שמביא לכך שהם מבצעים פעולות פיננסיות שגויות שרק מחמירות את המצב: למשל, לקיחת אשראי בתנאים שרחוקים מלהיות מיטביים, או מימון שאינו מתאים לעסק הנקודתי", מתארים ב"קסטרה" מבית לבנת פורן, המסייעת בגיוס אשראי לעסקים קטנים עד בינוניים. "הסיסמא שלנו היא "אשראי לוקחים כשיכולים, לא כשצריכים". ניהול נכון של התזרים בשלב מוקדם, יחד עם רשת ביטחון שמקבלים דרך פתרונות אשראי מותאמים בשלבים התחלתיים, עשויים לשנות לחלוטין את המצב. עסק חכם מייצר לעצמו את רשת הביטחון הכלכלית שתסייע לו בהמשך".

הבעיה, לפי אנשי קסטרה, היא שרבים מבעלי העסקים חוששים מהפנייה לבנק ולגופים אחרים במטרה למצוא פתרון מימון. קושי אחר הוא ריכוזיות: הבנק מעדיף לא פעם לספק אשראי לחברות גדולות ומוכרות, בעוד שגופים קטנים יותר נאלצים להיאבק ולצאת כשידם על התחתונה. התוצאה היא אשראי בכמויות עתק שמרוכז אצל מעט מאוד גופים גדולים במשק, בעוד שרוב העסקים נותרים ללא פיתרון מספק. קסטרה מנסה לפתור זאת ולסייע לגופים בסדר גודל בינוני לקבל את האשראי האופטימלי. "לחברה צוות מומחים אשר מלווה את בעלי העסק, המנכ"ל או סמנ"כלי הכספים היכן לחפש את האשראי לו הם זקוקים, בהתאם לפרמטרים דוגמת מטרת ההלוואה: מימון צמיחה והתפתחות, רכישת ציוד, תפעול שוטף, גישור על פער הזמנים בין ההוצאות להכנסות, ערובה ליכולת ביצוע פרויקטים וכדומה. אנחנו מבצעים עבור הלקוח בדיקה ראשונית ומתבוננים בבקשה שלו דרך העיניים של גופי האשראי. המטרה היא לבחון את המקרה ולייצר, במידת האפשר, אשראי בתנאים טובים יותר ממה שיכלו להשיג".


חברת קסטרה מספקת את שירותיה לעסקים קטנים או בינוניים שפועלים למעלה משלוש שנים (הקמה ב-2019 או קודם לכן). דגש הוא על חברות שאינן מסורבות BDI עם רווחיות מוכחת, אולם כזו שניתן כמובן לשפר.

תהליך הבדיקה מבוסס על כמה שלבים עיקריים. כל בקשה כרוכה בהליך מוקפד של איסוף חומרים, לימוד העסק והבנה של צרכיו. הבקשה מנוסחת בהתאם לכך ומוגשת לגוף הפיננסי הנבחר. בחברה מכירים היטב את השוק והאפשרויות שהוא מציע, בבנקים או בחברות חוץ בנקאיות, ויודעים להעריך את אטרקטיביות התנאים שניתנו עבור הלקוח. "באפשרותנו לאתר את הבקשה האופטימלית ולקבל את התנאים המיטביים עבור אותה בקשה. נדע במהלך הדרך איפה הכי כדאי להגיש אותה ואילו מסלולים לבקש, כולל מסלולים יצירתיים שאינם מוצעים על ידי הגופים המממנים כברירת מחדל", מספרים בחברה. "זהו פתרון אשראי בתפירה אישית במלוא מובן המילה, Tailor Made. ברוב המקרים נוזיל משמעותית את תנאי האשראי, אם כי חשוב לזכור: יהיו מקרים בהם נעדיף לבחור באשראי זול פחות, מפני שהתנאים שלו וההתאמה שלו לצרכי הלקוח תהיה מיטבית. כל מקרה נשקל לגופו".

האם יש חשיבות ללוח הזמנים?

"במצבים מסוימים, בהחלט. יש מקרים בהם יש משמעות למועד קבלת הכספים, למשל מצב בו קבלן נדרש בהעמדת ערבות לטובת פרויקט או עסק מעוניין לממן רכישת ציוד באופן מיידי, לפני שההזדמנות תחלוף. גם במצבים אלו יש יתרון גדול להתנהלות איתנו. יש עסקים שנוטים במצבים אלו לקחת, מתוך לחץ או חשש, את המימון הזמין ביותר. זוהי לא בהכרח הבחירה האידיאלית עבורו. אנחנו נוכל לבצע עבור הלקוחות את כל הבדיקות, גם כאשר פרמטר הזמן משחק תפקיד, לחסוך לאנשי העסק זמן יקר ולקרב אתכם לעבר האשראי הזמין ביותר, שיהיה גם מותאם להם כמו כפפה ליד".


בקסטרה מדגישים שהתשלום לחברה הוא על בסיס הצלחה בלבד.
במילים אחרות: רק כאשר החברה תצליח לספק לעסק את פתרון האשראי האידיאלי עבורו, דרך אחד הגופים, הלקוח ישלם על השירות. השלב הראשון של התהליך, בהמשך לכך, אינו כרוך בתשלום או בהתחייבות לקחת פתרון אשראי כזה או אחר.

המטרה: להיות הגוף המוביל בישראל בתחום


הצוות של קסטרה כולל בוגרים של המערכת הפיננסית בתחומי האשראי לעסקים ובעלי ניסיון בתחום, המשתפים פעולה בכל בדיקה.
הם נעזרים בעשרות, אם לא מאות, כלים פיננסיים. "אנחנו מקימים פה למעשה "ועדת אשראי פנימית" במטרה להציג לעסק את כל האפשרויות העומדות בפניו. אנו מלווים את העסקים בהליך הגשת הבקשה, באיסוף המסמכים ובכל הדרוש: הובלה יד ביד במשעול הבירוקרטי, בתחום בו ישנם בעלי עסקים שחוששים לצעוד".

בישראל יש מגוון חברות ובעלי מקצוע שפועלים בזירת האשראי לעסקים הרותחת, אם כי אין גוף אחד הנחשבת לאוטוריטה המרכזית בתחום. בחברת קסטרה מכוונים להיות הגוף הבולט בתחום – ממש כפי שלבנת פורן, חברת האם, נחשבת בכל הנוגע לזכויות רפואיות. "החיבור ללבנת פורן נראה לנו טבעי. זהו גוף חזק הנחשב לבולט בתחומו בישראל, חברה שהוקמה מאפס על בסיס צורך אמיתי וקיים שנובע מעולמות מקצועיים הדורשים היכרות והעמקה. בלבנת פורן המיומנות היא להוביל יד ביד את הלקוח בסבך עולם הזכויות הרפואיות עד לתוצאה. צריך לזכור שיש גופים רבים הפועלים בתחום הזכויות הרפואיות, אבל אין מי שלא מכיר את  לבנת פורן ופעילות החברה. אנחנו מכוונים את עצמנו להיות במעמד דומה גם בכל הנוגע לפתרונות אשראי: חברה שמספקת ביטחון ושאפשר לסמוך עליה בעיניים עצומות. ובעיקר – חברה שתילחם בשביל הלקוחות מול גופים גדולים ותספק תוצאות".


המשמעות מבחינתכם ברורה: אם גם אתם זקוקים למימון לצורך מסוים, או פשוט לחמצן כלכלי, מומלץ לשקול בחיוב פתרונות אשראי בהתאמה אישית כפי שמציעים בקסטרה. יכול מאוד להיות שזה הצעד החשוב ביותר שתבצעו עבור העסק שלכם.

לתיאום שיחה עם נציג מומחה מבית קסטרה
מלאו מספר פרטים ואחזור אליכם בהקדם