מחפש רכב יד שניה? הנה כמה דברים שחשוב שתדע ...

בכל שנה במדינת ישראל נמכרים כ- 900,000 רכבים בשוק היד השניה, והמספרים רק עולים משנה לשנה. מן הצד השני ישנם עוד 900,000 קונים ביד ראשונה – כך שסך הכל לפחות 1.8 מיליון אנשים מעורבים בקניית רכב מדי שנה.

קניית רכב מעלה תמיד חששות: האם אני קונה חתול בשק? האם הרכב תקין כמו שאומרים עליו? מה יקרה אם חודשיים אחרי שקניתי יקרה משהו? הרי הקניה מאותו מוכר אלמוני כבר נשכחה ממנו ואין לו שום אחריות כלפי.

החשש מהבלתי נודע שולח אותנו לעשות שעורי בית, לפני שאנחנו באים לעשות רכישה כזו גדולה אנחנו מתייעצים עם חברים, קוראים מידע ברשת, מחפשים קצת בפייסבוק ובסוף מגיעים למפגש עם המכונית המיוחלת.

רגע לפני שסוגרים עסקה, יש כמה דברים שחשוב לשים לב עליהם  – כפי שמסביר גיא ברבון, מנכ"ל כלמוביל טרייד אין: "אנחנו מזהים דפוסים מסוימים שחוזרים על עצמם אצל הלקוחות, ויכולים להכשיל אותם בדרך לקניית הרכב. ישנם לקוחות שממהרים לסגור עניין, חוששים מעודף מידע ונגררים לרכוש רכב על פי הטרנדים ברחוב – ולא תמיד בוחרים את הרכב שבאמת מתאים להם. חשוב להציף את המידע הזה כדי שהקניה תיעשה בצורה מסודרת, על מנת שנוכל באמת ליהנות מהרכב בשנים הקרובות".

לקבלת הצעת מחיר לחץ כאן >>

IMGM0180

אלה הן כמה מהדברים החשובים שכדי לשים אליהם לב:

מה הצרכים שלי?
לכל אחד מאתו יש צורך שונה, התאמת הרכב לצרכים היא שלב קריטי בדרך לקניה נכונה. אם אנחנו נוסעים בעיקר בעיר, אולי עדיף שנוותר על רכב גדול עם מנוע חזק ובמקומו נבחר ברכב קומפקטי עם מנוע קטן וחסכוני, אשר יקל עלינו למצוא חניה ולנסוע בפקקים של העיר; אם אנחנו בסך הכל נוסעים מעט, למשל 10,000 ק"מ בשנה, אין סיבה לשלם יותר עבור רכב היברידי – שכן החסכון בדלק משמעותי
ואם התקציב נמוך, חבל להתעקש על רכב יוקרתי וישן – ובמקומו עדיף לקחת מכונית משפחתית שתהיה חדשה בכמה שנים.
תבינו מה הצרכים שלכם ותקנו בהתאם, זה שהיום הטרנד אומר משהו אחד לא אומר שלכם זה הטרנד הכי נכון.

נסיעת מבחן
משפט ישן אומר אל תסתכל בקנקן אלא מה שבתוכו. ישנן מכוניות שבמבט ראשוני נראות לנו מתאימות, אך לאחר שננהג בהן נוכל לדעת הרבה יותר על ההתאמה שלהן עבורנו. נוחות הנסיעה היא כמובן עניין סובייקטיבי שנצטרך לבדוק, ובמהלך נסיעת המבחן נוכל ללמוד גם על תפקוד המנוע ותיבת ההילוכים, נבדוק אם הכיסא מתאים למימדי גופנו, נבחן את שדה הראיה של הרכב, את רמת בידוד הרעשים ואפילו את נגישות המתגים והכפתורים השונים.

כשאנחנו קונים רכב יד 2 מגורם פרטי, נסיעת מבחן חשובה אך אי היכולת להשוות בין כמה רכבים יכול לגרום לנו לוותר לפעמים על הרכב ובכך לפספס את הרכב הנכון לנו. ברכישת רכב מחברת ליסינג ואף יותר מכך בחברת טרייד אין, קיים יתרון בזכות המגוון הגדול של סוגי הרכבים השונים שניתן לבצע בהם נסיעת התרשמות, האחת אחרי השניה. הדבר מאפשר השוואה מיידית ואפקטיבית בין סוגים שונים של רכבים, כדי להבין האם הרכב הזה אכן עונה לצרכים שהגדרנו

המחיר חשוב אבל…
אין ספק שמחיר הרכב לוקח חלק נכבד מאוד בשיקול, והרבה פעמים הוא זה שיגדיר את סוג המכונית שנחפש. אבל לעיתים מה שזול הוא היקר. רכישת רכב זול עלולה להתברר כהוצאה גדולה בהמשך הדרך. חשוב לקחת בחשבון את כלל ההוצאות שעשויות להיות לנו במהלך החיים עם הרכב: כך, למשל, רכב עם קילומטראז' גבוה במיוחד, עלול לעלות לנו ביוקר בסעיף הוצאות האחזקה והתיקונים. "קיימת חשיבות גם לסוג המוכר מולו אנו מתנהלים", מסביר גיא. "אם קנינו בזול ממוכר לא אמין ולא בדקנו היטב את הרכב, אנחנו עלולים לגלות הפתעות לא נעימות בהמשך הדרך. חשוב לבדוק גם את עלויות הדלק והביטוח שצפויות לנו – זה יכול להתגלות כסכום משמעותי."

IMGM0175

העטיפה יפה אבל האם גם המתנה?
לפני הבדיקה במכון, כדי להסתכל במבט מקיף על היסטוריית הטיפולים. בדיקת ההיסטוריה יכולה ללמד אותנו לא מעט על עברו של הרכב. למשל, האם הרכב טופל באופן סדיר או לא; האם הרכב עבר החלפה או שיפוץ של חלקים משמעותיים, כמו מנוע או תיבת הילוכים, מומלץ מאוד לוודא מהי סיבת התיקון, את איכותו ועל ידי מי הוא בוצע; האם הרכב עבר תאונה? זה בדיוק המקום לוודא מול המוכר מה קרה, טרם לקיחת הרכב לבדיקה.

ברכישת רכב מאדם פרטי, כדאי לוודא שמקבלים היסטוריה מלאה גם אם הרכב טופל ביותר ממוסך אחד. "כשרוכשים בחברה מסודרת זה יותר פשוט", אומר גיא. "כחלק מהשקיפות בחברות מסודרות, הלקוח מקבל את היסטוריית הטיפולים של הרכב ואת כל המידע הרלוונטי".

"החוק למכירת רכב משומש מחייב למסור את כלל המידע הקיים לגבי הרכב, כאשר בטופס מופיעה זהות הבעלים הקודמים, מספר הידיים שעבר הרכב, הקילומטראז' שעבר הרכב והפגיעות שהיו לרכב בעבר. בחברות מסודרות מקבלים את הטופס באופן אוטומטי בכל קניה של רכב – וזה מוסיף שקט נפשי לרוכש, ביודעו שהחברה מתחייבת בכתב באופן מוצהר על כל הפרטים החשובים לגבי הרכב".

להשארת פרטים לחץ כאן >>

בדיקה במכון כן או לא?
כאן מגיעה נקודה שלקוחות רבים נכשלים בה. אחרי מציאת הרכב, המו"מ על המחיר והעיון בהיסטוריית הטיפולים, ישנם רבים שמעדיפים לחסוך כמה מאות שקלים ולוותר על הבדיקה במכון. צריך לדעת שבדיקה במכון מורשה יכולה לחסוך לא מעט כסף ועוגמת נפש: היא תספר לכם אם הרכב עבר תאונות, אם המנוע במצב תקין ואם ישנו בלאי שדורש החלפה – למשל בצמיגים, בבולמי הזעזועים ועוד ובעצם לראות האם כל מה שנמסר לכם מהמוכר אכן תואם למה שקיים בשטח.

הדבר נכון ברכישה מאדם פרטי, אך גם אם החלטתם לרכוש מחברת טרייד אין או ליסינג וראיתם טופס בדיקה של הרכב, מומלץ בכל זאת לקחת את הרכב לבדיקה מטעמכם. רצוי לקבל חוות דעת נוספת, לוודא שאכן הרכב תקין ולא נדרשות הוצאות שלא נלקחו בחשבון. בנוסף, מכון הבדיקה מעניק אחריות על התוצאות רק כלפי הגורם שהזמין את הבדיקה ולכן חשוב מאוד שזה יהיה אתם ולא המוכר.

אז החלטת לקנות רכב יד שניה, מה עדיף פרטי או טרייד אין
רכישת רכב בפרט ויד שניה במיוחד זה מהלך מלחיץ שגורם לרבים מאיתנו לא לישון בשקט. יד שניה מרופא זה מה שפעם היה מוכר רכב כי במחשבה ההיא היה שרופא אמין ושהכול בסדר, היום אנחנו יודעים שיש עוד הרבה משתנים שצריך לבדוק ושקניה מגורם פרטי לא תמיד היא הנכונה לנו. חשוב לשים לב לכל הנק' שציינו בסעיף למעלה. ולזכור שלקנות מגורם פרטי זה לפעמים בזבוז זמן יקר בטלפונים בין מוכר פרטי אחד לשני, ובהליכה למכוני בדיקה שונים כחלק מדרישות המוכר הפוטנציאלי, לנהל מו"מ מול מוכרים שונים ברחבי הארץ, להתאכזב כל פעם מחדש ולפחד שאולי הרכב שמוכרים לכם הוא לא מה שמספרים לכם.קניה מכלמוביל טרייד אין זה לקנות רכב בראש שקט ולהיות בטוחים שיש לכם גב במידת הצורך, כדי שתדעו שכלמוביל טרייד אין, מצליחה לנטרל את כל המוקשים ואת המהמורות הפסיכולוגיות של קוני רכבי יד שניה. והיא עושה את זה בצורה פשוט מאוד. עברנו עכשיו על כמה דברים שחשוב לשים לב עליהם ובעזרתם אותם מספר נקודות מפתח אשר מטרידות כל לקוח היא מצליחה להפחית את החשש מפני קניה מפלוני-אלמוני ולתת שקט נפשי ששמור לקניית רכב יד ראשונה.

בכלמוביל טרייד אין זו לא מערכת יחסים של קונה ומוכר שנפגשים פעם אחת במכון הטסטים ופעם שניה בדואר להעברת בעלות ויותר לא יראו אחד את השני, אלא מקום שיעניק לך גב, אחריות מבית היבואן, שירות מכל הלב ובעיקר, שקט נפשי. כך תדע שקיבלת את ההחלטה הנכונה. שוקל לרכוש רכב יד שניה? בכלמוביל טרייד אין מחכים לך. בוא, קבל את ההחלטה הנכונה בשבילך.

התקשר עכשיו – 052-9787565  >>

מעוניינים לקבל הצעת מחיר מכלמוביל טרייד אין?
השאירו פרטים ונשיב בהקדם