ממשיכה את ההצלחה

מרצדס נענית לדרישת הלקוחות ומרחיבה ומחדשת את נבחרת רכבי הפנאי שלה – עתה מצטרפת גם GLA החדשה והרעננה להרכב מנצח זה.


העולם בו אנו חיים משתנה ומתחדש ללא הפסקה, וכך גם תעשיית הרכב שמתאימה את עצמה לדרישות ולרצונות המשתנים של הלקוחות. במהלך השנים האחרונות אנו חוזים למשל בשני שינויים משמעותיים בתחום הרכב: התקדמות מהירה בתחומי הבטיחות והנהיגה האוטונומית, ומעבר למערכות הנעה חשמלית נקיות וחסכוניות.

שינוי נוסף ובולט במיוחד בהעדפות הצרכנים בתחום הרכב הוא המעבר ממכוניות סדאן אליהן הורגלנו לאורך שנים ארוכות, לרכבי פנאי מסוגים שונים. למעשה, כבר בשנת 2015 הפך פלח רכבי הפנאי לפופולרי ביותר באירופה כאשר כל מכונית רביעית שנמכרה באותה השנה היתה בתצורת SUV. מגמה זו הולכת ומתחזקת, ובשנת 2019 מכירות רכבי פנאי באירופה היוו כבר יותר מ-40% מכלל מכירות הרכב. יצרניות הרכב מתאימות את עצמן לשינוי בהעדפות הקהל, והיצע רכבי הפנאי כיום רחב ומגוון יותר מאי-פעם.

כל הסיבות לבחור ברכב פנאי-שטח
אחת הסיבות המרכזיות לבחירה ב-SUV היא הרושם הוויזואלי שהוא יוצר: בדרך כלל מדובר ברכב בעל מרכב גבוה, עם גלגלים גדולים ועיצוב ייחודי ומרשים. למרכב הגבוה יש יתרון נוסף פרט לזה העיצובי – הוא מקנה תנוחת נהיגה גבוהה ושלטת עם שדה ראייה רחב שמגביר את הבטיחות.
רכב הפנאי הוא במקרים רבים הרכב העיקרי במשפחה, וככזה הוא צריך לספק שימושיות גבוהה ולמלא בהצלחה את כל המטלות של רכב משפחתי: הסעות לחוגים, קניות, הובלות מזדמנות וכל השאר. גם כאן, המרכב הגבוה והגדול עוזר למילוי המטלות המשפחתיות.
ומה לגבי יכולת שטח? מראה מסוקס לאו דווקא מבטיח יכולת נסיעה בשטח ולמרבית רכבי הפנאי כיום יש הנעה קדמית בלבד. עם זאת, גם רכב גבוה בעל הנעה קדמית, מרווח גחון נכבד וגלגלים גדולים יכול לאפשר טיולים משפחתיים בשטח קל או בשבילי קק"ל.
מרצדס GLA החדשה
מרצדס GLA החדשה

נבחרת רכבי הפנאי של מרצדס
בתחילת שנות ה-90 של המאה שעברה, מרצדס הציעה רכב פנאי-שטח אחד בלבד – מרצדס G-Class – אבל השקת מרצדס ML בשנת 1997 שינתה את התמונה לחלוטין. ה-ML, רכב הפנאי פורץ הדרך, זכה להצלחה עצומה והוכיח שיש ביקוש רב ל-SUV יוקרתי. הוא אפשר נסיעה בשטח הודות למערכת הנעה כפולה, אך באותה העת הציע את רמות הנוחות, עידון והפאר המצופים ממרצדס.
ההצלחה של מרצדס ML עודדה את מרצדס להרחיב את היצע רכבי הפנאי שלה, וכיום ניתן לבחור במגוון רחב של דגמי SUV, החל במרצדס GLA, דרך GLB החדשני בעל שבעת המושבים, GLC המעוצב והיוקרתי, GLE יורשו של ה-ML, ועד ל-GLS הגדול ול-G-Class האיקוני.
קו מוצרים עשיר שכזה מאפשר ללקוחות בחירה ברכב הפנאי שמתאים להם ביותר, בהתאם לממדים ולאופי השימוש, מה-GLA האורבנית ועד ל-G-Class איתו אפשר להגיע כמעט לכל מקום, גם בעומק השטח הקשה ביותר

מרצדס ML – הדגם שהחל את המהפכה

חדשות הפנאי
המצטרפת הטרייה והרעננה ביותר לנבחרת רכבי הפנאי של מרצדס היא GLA החדשה. ה-GLA הושקה במקור בשנת 2013 וזכתה להצלחה רבה – כמיליון יחידות מדגם זה נמכרו מאז השקת הדגם. GLA החדשה ממשיכה את ההצלחה הזו ביתר שאת, עם מגוון רחב של שיפורים ושדרוגים.
הדגם החדש רחב מקודמו ב-30 ס"מ, גבוה ממנו ביותר מ-10 ס"מ ומציע מרחב נדיב יותר ליושבי הרכב. העיצוב החדש מדגיש את אופיו הספורטיבי של ה-GLA, עם סרחי עודף קצרים, כתפיים חסונות ומרכב מפוסל ואווירודינמי בעל מקדם גרר נמוך במיוחד של Cd 0.28.
חבילה מנצחת: גם בשטח
חבילה מנצחת: גם בשטח

סביבת הנהג ב-GLA החדשה מרשימה עם עיצוב מוקפד, חומרים איכותיים והנדסת אנוש מעולה. ממשק המשתמש המתקדם של מרצדס MBUX מגיע כסטנדרט, וכך גם פתחי המיזוג המעוצבים כטורבינות עגולות ותנוחת הישיבה הגבוהה והשלטת.
תחום נוסף שזכה לשדרוג משמעותי הוא תחום הבטיחות, עם תוספת של מגוון מערכות בטיחות מתקדמות. חבילת Driving Assistance החדשה ב-GLA כוללת בין השאר בקרת שיוט אדפטיבית הכוללת פונקציית "זחילה" בפקקים, שמירה אקטיבית על נתיב הנסיעה כולל מעבר נתיב והתחמקות ממכשול, ניטור שטחים מתים, זיהוי תמרורי תנועה ועוד.
סביבת נהג מתקדמת עם ממשק MBUX
סביבת נהג מתקדמת עם ממשק MBUX

עבור אלו שירצו לקחת את ה-GLA החדשה אל מעבר לאספלט הסלול, מוצעים דגמי ההנעה הכפולה 4MATIC וחבילת Off-Road הכוללת תוכניות נהיגה לשטח עם תצוגה ייחודית של מצב הנהיגה על גבי מסך מערכת המולטימדיה, מערכת  בקרת ירידה במדרון ובשידוך לפנסי MULTIBEAM LED, אפילו מערכת תאורה ייחודית לתנאי שטח.

מרצדס GLA החדשה מהווה את כרטיס הכניסה לנבחרת רכבי הפנאי של מרצדס, ומציעה את כל היתרונות של רכב פנאי במרכב קומפקטי בעל עיצוב דינמי ויוקרתי. עבור אלו שמחפשים את השילוב המושלם בין ספורטיביות אורבנית לקשיחות ולשימושיות, בין נוחות ממכרת לבין פאר ועידון, GLA החדשה היא התשובה האולטימטיבית – העדים הטובים ביותר לכך הם יותר ממיליון לקוחות שבחרו בדור הקודם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם.
מרצדס- בנץ רכב החלומות הבא שלך