מסחר חברתי - הכוח החדש

מערכת wisemag

אם אתם סוחרים מתחילים עשיתם תואר במינהל עסקים, קראתם ספרות מקצועית ואתם מנויים לכל העיתונים הרלוונטים, אבל אין לכם ניסיון ממשי בתחום, מסחר חברתי זה בדיוק בשבילכם. מי לא מכיר את שיגרת הגלישה היומית שכרוכה בשיטוטים ברשתות החברתיות – פייסבוק, לינקדאין, טוויטר. במקום לבחור בית השקעות פתחו טאב בדפדפן שיוכל לייצר לכם הכנסה בדרך פשוטה יותר.

המסחר החברתי מאפשר לכם לעקוב אחרי הפעולות של אלפי סוחרים ברחבי העולם. חישבו על כך, ניתן לזהות הזדמנויות שסוחרים אחרים נקטו ולבחור אם אתם מעוניינים לבצע אותן גם כן. עם הזמן תצליחו ללמוד דפוסים שהייתם מעוניינים לסגל ללעצמם. זו מהפכה שמביאה עמה את ההמונים אל שוק ההון, כבר לא צריך להיות מקצוען בעל התמחות וניסיון של שנים בניהול השקעות. במקום לבחור את מנהל ההשקעות האמין ביותר, אפשר לבחור במשקיע החברתי האמין ביותר לדעתם ולהחליט באיזו מידה לאמץ את פעולותיו בתיק ההשקעות שלכם. אם הצלחתם למצוא משקיע שהוביל אתכם להצלחה, ההשקעה שלכם לא תעלה על עמלות הפעולה שתבצעו בעקבותיו.

מהיום לא צריך להתחייב לבית השקעות אחד. המסחר החברתי מהווה אלטרנטיבה. ניתן לעבוד מספר סוחרים בו זמנית וכך למעשה לירות לכל הכיוונים, בלי לשלם דמי ניהול ועמלות מיותרות. כך יוצא שהשימוש במסחר חברתי משתלם יותר מבתי השקעות הגנריים. כמו בכל תחום יש טובים יותר ויש טובים פחות. אם תצליחו למצוא ולעקוב אחר הסוחרים המבריקים, תוכלו לחבור אליהם ולהפיק עסקאות מוצלחות אל חשבון הבנק שלכם!

מסחר חברתי – דווקא עכשיו!

person-smartphone-office-table-large (1)

שני ערוצים מקבילים שעשו קפיצת מדרגה בעשור האחרון: המסחר המקוון וההרשתות החברתיות, מתלכדות יחדיו לכלי העוצמתי: מסחר חברתי. הגיע הזמן ללמוד מהגדולים ללא רגשי נחיתות!

אם החלטתם להתחיל לסחור, קרוב לוודאי שאתם מצויידים בלא מעט כלים כמו: ספרות מקצועית, מנוי לעיתון כלכלי ואולי אפילו תואר בכלכלה או מינהל עסקים. זה לא מעט, אבל כל זה מתגמד לעומת האפשרות לסחור גב אל גב עם סוחרים מנוסים, וותיקים והכי חשוב – מרוויחים. קוראים לזה ׳מסחר חברתי׳ וזה עשוי להיות הכלי בשבילכם. כמה פעמים אתם חולפים במהלך היום בפייסבוק/לינקדאין/טוויטר? כנראה שלא מעט. עכשיו הוסיפו לעצמכם טאב נוסף בדפדפן לדפדף בו, טאב שגם יכול ליצור לכם הכנסות.

המסחר החברתי למעשה יאפשר לכם לעקוב מקרוב על כל הפעולות של אלפי סוחרים ברחבי העולם. לעקוב אחר ההזדמנויות שזיהו או הפעולות שנקטו ולבחור האם לבצען גם כן. לאט לאט תלמדו אילו דפוסים אתם מעוניינים לסגל גם לעצמכם במסחר. חישבו על מישהו שהייתם מעוניינים לקבל ממנו עצה טובה בתחום המסחר, מישהו מנוסה שהייתם שולחים לו הודעת טקסט ברגע של התלבטות – חשבתם? עכשיו תחשבו על אלפים כאלו שנמצאים במרחק קליק. אתם אפילו לא צריכים לשתף אותם בהתלבטות – אתם רואים בזמן אמת באיזו פעולה הם נקטו! האמת היא, וכך יגיד לכם כל סוחר או אנליסט וותיק, ששוק ההון תמיד היה רשת חברתית, אפילו רשת חברתית שוקקת! הטכנולוגיה שכפלה את הרשת החברתית של שוק ההון לממד ה-online ושיכללה אותה עם סביבה מתקדמת וכלים פיננסיים מתקדמים.

startup-photos-large

מילת המפתח היא שקיפות. מסחר חברתי הוא כלי שמאפשר לכם לצלול עמוק לתוך מגמות ההשקעה, עד לרזולוציה של המשתמש הבודד. תוסיפו לכך גם את העובדה שמישהו (למעשה סוחרים אקטיביים בכל רחבי העולם) עושה את חלק מעבודת המחקר עבורכם ותבינו שיתפנה לכם לא מעט זמן – כולם מרוויחים, אפילו המשפחה. מסחר חברתי יוציא אתכם מהפייסבוק אל מעין רשת חברתית פיננסית, מקום שבו תוכלו ללמוד מהגדולים!