מרצדס S-Class: חדשנות באמצעות אינטליגנציה

ספינת הדגל החדשה של מרצדס ממשיכה את מורשת החדשנות הטכנולוגית המפוארת שלה עם התאמה לעידן הדיגיטלי

ההיסטוריה של מרצדס S-Class היא היסטוריה של חדשנות טכנולוגית. ספינת הדגל של מרצדס היתה מאז ומעולם מפוארת, נוחה ובעלת ביצועים מעולים, אבל מאפיין אחד שלה שהיה בולט במיוחד מאז השקת הדור הראשון בשנת 1972 היה החדשנות הטכנולוגית של דגם זה שנותרה מזוהה עימו עד היום.
ה-S-Class הציגה חידושים טכנולוגיים רבים לאורך השנים ואף יותר מכך – במקרים רבים זו היתה המכונית הסדרתית הראשונה שצויידה במערכות טכנולוגיות שמאוחר יותר הפכו לסטנדרט עבור תעשיית הרכב כולה. מבין הדוגמאות הבולטות ביותר ניתן למנות את מערכת ה-ABS (W126), כרית האוויר לנהג (1981), מערכת ESP (W140), בקרת שיוט אדפטיבית מבוססת רדאר, PRE-SAFE ומערכת לראיית לילה בלוח המחוונים (1998 W220), תאורת LED  מלאה ללא נורות כלל, מתלי Magic Body Control, מערכת Road Surface Scan וחבילת Energizing Comfort Control  (W222 2013) ועוד ועוד.
מכונית הפאר החדשה של מרצדס ממשיכה את המסורת המפוארת הזו עם מגוון חידושים טכנולוגיים בתחומי הנוחות, השימושיות והבטיחות– הנה המרכזיים שבהם*.

ממשק משתמש וסביבת נהג
ה-S-Class החדשה מצויידת בדור השני של ממשק המשתמש המהפכני MBUX. כל האלמנטים המרכיבים את ממשק זה שודרגו משמעותית והוא מציע כעת מגוון רחב הרבה יותר של פעולות ותפעול אינטואיטיבי וקל אף יותר מבעבר. המערכת מותאמת כיום לתפעול קולי ב-27 שפות שונות עם כושר הבנה של שפה טבעית. ניתן לבחור בעד חמישה מסכי מולטימדיה שונים המפוזרים ברחבי תא הנוסעים וסביבת הנהג, מתוכם עד שלושה במושב האחורי וחלקם מסכים אנכיים בטכנולגיית OLED. את הממשק ניתן לתפעל עתה גם מהמושב האחורי באמצעות טאבלט ייעודי. הנהג זוכה כעת לתצוגה תלת ממדית בלוח המחוונים ויכול לבחור גם בשתי מערכות תצוגה עילית HUD, שאחת מהן כוללת טכנולוגיית מציאות רבודה AR. זיהוי הנהג הוא כעת ביומטרי עם שילוב בין זיהוי טביעת אצבע, קול ופנים, זאת על מנת להגביר את הבטיחות ולהקל על ההתאמה האישית של סביבת הנהג.
חידוש נוסף ב-MBUX הוא הרישות המוגדל שלו עם מערכות הרכב וסוללת החיישנים שבו. במידה ונוסע מהמושב האחורי למשל רוצה לצאת מהרכב ורכב אחר מתקרב לדלת אותה הוא פותח, תאורת האווירה הופכת לתאורת אזהרה ומאותת על הסכנה באור אדום. הממשק המשודרג מצויד ביכולת למידה ובבינה מלאכותית AI ומאפשר פונקציות פורצות דרך – כיוון המראות למשל יכול להיעשות על פי כיוון המבט של הנהג ואלמנטים שונים ברכב כמו חלו הגג הנפתח ניתנים לתפעול באמצעות מחוות יד.

רמה חדשה של בטיחות
ה-S-Class החדשה היא המרצדס האינטליגנטית ביותר מאז ומעולם עם מערך מיחשוב מקיף הגדול ב-50% יותר מאשר בדור הקודם. סוללה ארוכה של חיישני רדאר וחיישנים אולטרה-קוליים, מצלמות, מצלמת סטריאו ומעבדים רבי עוצמה, מאפשרים רמה חסרת תקדים של בטיחות – פסיבית ואקטיבית.
מערכת ה-PRE-SAFE למשל מחוברת למערכת מתלי האוויר ובמידה והיא מזהה מצב של תאונת צד היא מגביהה את הרכב בעד 80 מ"מ כך שהמכה תיספג באזורי הריסוק המחוזקים ותא הנוסעים יוותר בטוח.
ספינת הדגל של מרצדס היא המכונית הראשונה בעולם שמצויידת בחידוש פורץ דרך בתחום הבטיחות בדמות כריות אוויר למושבים האחוריים. אלו אינן כריות וילון צידיות, אלא כריות המותקנות בגב המושבים קדמיים יחד עם מנגנון שמזהה את תנוחת המושבים ומפעיל את הכרית בהתאם עם מנגנון "פתיחה רכה". אם כל אלו לא מספיקים, לראשונה מציגה ה-S-Class גם כרית אוויר מרכזית במושבים הקדמיים שנועדה למנוע התנגשות בין היושבים במושבים הקדמיים במקרה של תאונה.
לצד שיפור הבטיחות הפסיבית, מערך מערכות הבטיחות האקטיביות והסיוע לנהג ב-SA החדשה הינו חסר תקדים ומאפשר גם נהיגה אוטונומית ברמה 3 כאשר זו תאושר על ידי הגורמים הרגולטוריים.

נוחות שטרם הכרתם
רמת הנוחות ב-S החדשה גבוהה יותר מאי פעם עם מושבים בעלי אפשרויות כוונון והתאמה אישית מדוייקות, חימום, אוורור ואף תוכניות עיסוי, כולל עיסוי "אבנים חמות" מפנק. המרחב מאחור גדל וכך גם אפשרויות השימוש במערכות המולטימדיה עם מסכים ייעודיים וטאבלט נשלט. ישנם מגשים נשלפים ממשענת היד, מסעד נשלף לרגליים, תאורת אווירה מתוחכמת עם 250 נורות LED וסיבים פייבר-אופטיים, מערכת טיהור אוויר ובישום, מערכת קול  Burmester® 4D ועוד שורה ארוכה של מאפייני נוחות מפנקים וחכמים.
כל החידושים הללו יחד עם עיצוב חדש וזורם הופכים את המושבים האחוריים ב-S-Class לסוויטה של ממש שמאפשרת מנוחה והירגעות או עבודה עם כל הקישוריות והמערכות הנדרשות לה.

חוויית נסיעה משודרגת
מכונית הפאר של מרצדס ידועה כאחת המכוניות הנוחות ביותר בעולם – עתה יותר מתמיד. מערכת ה-E-Active Body Control עם מתלי האוויר מנתחת את סביבת הנסיעה ומכיילת את פעולת המתלים בהתאם עד 1,000 פעמים בשנייה בכל גלגל בנפרד. המערכת צופה קדימה ומכינה את הרכב לתוואי הדרך, כך מושגת נוחות נסיעה מושלמת וגם יכולת דינמית משודרגת.
חידוש נוסף מהווה מערכת ההיגוי האחורי שמאפשרת לגלגלים האחוריים לפנות בזווית של עד 10 מעלות. מערכת זו משפרת באופן ניכר את כושר התמרון, והופכת את ה-S הגדולה לבעלת רדיוס סיבוב דומה לזו של ה-A-Class. זאת ועוד, ההיגוי האחורי משפר גם את כושר הפנייה ואת היציבות של מכונית הפאר הגדולה.

הטובה ביותר – טובה עוד יותר
מרצדס S-Class החדשה היא ה-S האינטליגנטית, המתקדמת, הנוחה והמפקנת ביותר מאז ומעולם. היא מעוצבת יותר עם מרכב מלוטש ואווירודינמי בעל מקדם גרר נמוך במיוחד, וגם מרווחת יותר מבעבר.
השינויים בסביבת הנהג הופכים את הנהיגה בה לקלה ולאינטואיטיבית עוד יותר מבעבר ושדרוג ממשק המשתמש מגדיל את אפשרויות התפעול ומאפשר קיום של דיאלוג של ממש עם הרכב.
חלקה האחורי של ה-S הפך לסוויטה של ממש עם המושבים החדשים, המרחב המוגדל, המסכים ושלל אפשרויות התפעול. אפשר לקיים בהם ישיבות עבודה On the go, או להרגע ולהתרווח עם עיסוי אבנים חמות, תאורת אווירה מרגיעה ופסקול מתאים.
אל כל אלו מצטרפים השדרוגים בתחומי הנוחות, ההנעה והבטיחות, והתוצאה היא מכונית הפאר הטובה בעולם שמציעה ללקוחותיה תצוגת תכלית טכנולוגית חסרת תקדים ואת חוויית הנסיעה האולטימטיבית.

* חלק מהמערכות הנ"ל מוצעות כאופציה

השאירו פרטים ונחזור אליכם.
מרצדס- בנץ רכב החלומות הבא שלך