אם יש לך ביטוח פרטי - הרגולציה החדשה תחסוך לך המון

אדיר דיין - מומחה לניהול סיכונים

80% מהציבור משלם פעמיים ואף יותר עבור אותו ביטוח. יתרה מכך, על אף שאנו משלמים מאות ואף אלפי שקלים בחודש אנו נותרים חשופים ברגע האמת. ומה לגבי החיסכון לגיל הפרישה? יש בשורות חדשות שחשוב לדעת.

המושג ביטוח, אינו משתמע לשני פנים ולמרות שחברות הביטוח חוטאות בו, הרעיון היה ועודנו ביטחון ושקט נפשי, אבל לא כך בפועל.

מעט עובדות חשובות

רעיון הביטוח החל כתוצאה משנאתו הטבעית של האדם לסיכונים, כך אומרים. כפועל יוצא, ההוצאה החודשית עבור ביטוח הינה ההוצאה השנייה בגודלה בבית ישראלי ובעולם המערבי. מרבית הציבור משלם כפל ביטוחי, כלומר משלם פעמיים עבור אותו ביטוח ואף יותר, הסיבה העיקרית טמונה בהיותנו קהל שבוי, כזה שמשלם ולא שואל את השאלות הנכונות. הדבר נכון גם כאשר מדובר בתיק הפנסיוני שלנו, רובנו איננו מודעים לחיסכון הנצבר, זכויותינו מול רשויות המס, כספים חבויים, יתרות וזכויות בגיל פרישה, תשואות שנתיות ודמי ניהול.

משרד האוצר והפיקוח על הביטוח החליטו להגדיר מחדש את המושג ביטוח והחילו רגולציה שאכן מוכיחה זאת והביאה לשינויים דרמטיים. רפורמת הבריאות החדשה, גרמה לטלטלה רבה בענף הבריאות וכיום היא מוכיחה למלעיזים הרבים שמדובר בשינוי מתבקש, כזה שפותח ויפתח דלתות נוספות ויביא עמו בשורות דומות. ממש בפתח עומדת הרפורמה הבאה, ביטוח למקרה של אובדן כושר עבודה מקצועי, על פי הטיוטות מדובר בכיסוי משמעותי טוב יותר וכזה שיגרום לנו סוף סוף לישון בשקט, להרגיש בטוח.

רוצים לבצע בדיקה ללא עלות? השאירו פרטים>>

img

הפרטים הקטנים הם החשובים ביותר

יש מספר מצומצם מאוד של גורמים בתחום הביטוח שיודעים לתת מענה הוגן וראוי ויעמדו לצדנו גם במקרה הצורך, לרוב אנו לא נתקלים בהם. יוצרים עמנו קשר דרך מוקדים טלפונים וחברות הביטוח השונות ומוכרים לנו כיסויים שכפי שכבר הבנתם, אנחנו כלל לא זקוקים להם. הבעיה שבדרך כלל מגלים את זה רק ברגע הקובע, בתביעה מול חברת הביטוח.
אז איפה האחריות שלנו לנושא?

כשמדובר במקרים של התייעצות עם רופא מומחה או קביעת תור לבדיקות אבחנתיות, מתגלים הקשיים של הרפואה הציבורית אך במקרים של גילוי מחלה קשה, צורך בתרופה יקרה שלא נמצאת בסל התרופות הציבורי, מקרה של השתלה או ניתוח מסובך, שם גם מגלים את אוזלת היד של המדינה ומשם אין דרך חזרה. זו הסיבה שחשוב לבצע בדיקה אחת לתקופה ולהיות בטוחים כי הכיסויים שלנו מותאמים למקצוע, למצב הכלכלי, הבריאותי, הגנטי וכמובן שהכיסויים הללו יגנו על כל בני המשפחה ברגע החשוב. כשמבצעים בדיקה שכזו חשוב לבחון במקביל גם את התיק הפנסיוני, להיות בטוחים כי ההפרשות שלנו אכן מתאימות עבורנו, דמי הניהול שלנו סבירים והכי חשוב, שאנחנו באמת מתקדמים קדימה ולא הולכים צעד אחורה – מפסידים כסף יקר.

לא מוצאים את העיתוי הנכון

העיתוי הנכון לחקור וללמוד בעצמנו כנראה לעולם לא יגיע, רובנו עסוקים ולא מוצאים את הזמן לטפל בנושאים החשובים לנו ביותר. כמו בתחומים חשובים נוספים, חשוב שנדע לבחור את הגוף שצריך לייצג אותנו, לבחור עבורנו את הכיסוי המתאים ושיידע לענות לנו על השאלות החשובות, קרוב לוודאי שנגלה זאת ברגע האמת. יש מספר פרמטרים שחשוב לבחון על מנת להיות בטוחים שעשינו את הבחירה הנכונה.

תודעת שירות מעל הכל, עבודה מול כל חברות הביטוח והגופים הפיננסים, יש לוודא כי קיים במשרד מתכנן פיננסי, כי יש למשרד יכולות טכנולוגיות לבצע בדיקה מקיפה של תיק הביטוח אל מול כל הגורמים הרלוונטיים, שקיים במשרד עו"ד שיוכל לייצג אתכם בעת תביעה וכמובן שקיימת מעטפת מלאה של כל סוגי הביטוח, ככה צריך להיראות ענף הביטוח.

אם גם אתם משלמים עבור ביטוחים פרטיים ורוצים לבצע בדיקה ללא עלות
השאירו פרטים