נדל"ן בחו"ל: כל מה שצריך לדעת לפני שמשקיעים

מערכת wisemag

איך בוחרים חברה מתווכת ומהו היעד שהכי מתאים להשקעה שלכם? כך תבצעו גם אתם השקעה בטוחה ורווחית מעבר לים

בעת שהמחירים בישראל מאמירים ומקשים על השקעה בנדל"ן מקומי, משקיעים רבים בוחנים את הפוטנציאל הטמון בנכסים מעבר לים. בתנאים הנכונים, השקעה בנדל"ן בחו"ל עשויה להיות בטוחה ורווחית גם עבורכם. אבל איך עושים את זה כמו שצריך?

החברה המתווכת

בשנים האחרונות מתבהר כי השקעה בנכסים במדינות זרות איננה מסוכנת כפי שציירו אותה בעבר. עם זאת, לא ניתן להכחיש את הפערים החוקיים והביורוקרטיים המשתנים ממדינה למדינה, שללא גורם מתווך ידרשו מאיתנו לטפל בהשקעותינו במשרה מלאה (ובכן, לא תודה). לפיכך, תפקיד המתווך בהשקעה חו"לית הופך לקריטי, ומרבית ממשקל ההשקעה עומד על בחירת החברה שתייצג אתכם מרחוק. בבואכם לבחור חברה מתווכת, השקיעו מחשבה לא רק בניסיון שלה בתחום, אלא גם באחוזי ההצלחה שלה (מעורבות בפרויקטים רבים איננה מעידה בהכרח על השקעות שצלחו). ודאו כי אתם שמים את כספכם בידיים של אנשי מקצוע, ובהם גם עורכי דין שיש להם היכרות קודמת עם היעד שבו תרצו להשקיע.

היעד הנכון

בחירת יעד ההשקעה תלויה בצרכיו השונים של כל משקיע. שווקים יציבים, המאפיינים יעדים כמו גרמניה או אנגליה, אידיאליים למשקיעים בעלי תקציב גבוה המעוניינים להימנע מכל גורם של סיכון. מנגד, מדינות מתפתחות כמו קוסטה ריקה, פנמה או הונדורס, קורצות בשנים האחרונות למשקיעים המחפשים אחר יעדים הנמצאים רגע לפני פריצה, ולפיכך עשויים להניב תשואה משמעותית. בסיוע החברה המתווכת רצוי לבחור יעד שיהלום בדיוק את אופי ההשקעה שלכם, בדיוק כמו הזמנת מוצר בהתאמה אישית.

pexels-photo-106399

לוקיישן בטוח

חשובה ככל שתהיה, בחירת היעד רק תסמן את השוק הרחב שבמסגרתו תידרשו לבחור לוקיישן אחד מבטיח. במקרה זה מומלץ לבחון פרויקטים מיוחדים המיועדים להשקעה ומנוהלים על ידי חברות ישראליות שתוכלו לנהל עמן קשר רציף. בכל הנוגע להשקעת בחו"ל, תקשורת טובה שווה הרבה שקט נפשי.

טיפ לסיום

יותר מבכל השקעה אחרת, הליך ההשקעה בנדל"ן בחו"ל נשען על מידת הניסיון של האנשים שעובדים מולכם. לכו עם מי שמשדר אמינות ומקצועיות, ואל תקלו ראש בחשיבותו של המשתנה האנושי. עם העזרה הנכונה, גם אתם תוכלו לבצע השקעה בטוחה בנדל"ן (אפילו אם הנכס לא במרחק נסיעה על כביש החוף). שיהיה בהצלחה!

מתעניינים?
השאירו פרטים ונציג נדל״ן מומחה ישיב בקרוב