סובלים מכאבים כרוניים במפרקים או בגב? זה הזמן לטיפול באפוסתרפיה

מערכת wisemag

מטופלים רבים החווים כאב וסובלים שנים רבות מכאבי מפרקים וגב בוחרים לעיתים קרובות בשיטות טיפול קצרות אשר מטפלות בסימפטומים בלבד ובהתאם היעילות שלהן הינה לטווח קצר. אחד הטיפולים היעילים ביותר אשר נבדקו מחקרית והציגו תוצאות מדהימות בשטח הינו הטיפול הרפואי פורץ הדרך – אפוסתרפיה.

אפוסתרפיה לא פותחה כטיפול קצר טווח אלא כטיפול רפואי הנותן מענה טיפולי לאורך זמן. ייחודו של הטיפול באבחון מקור הבעיה והתאמה אישית של מערכת הליכה ביומכנית, שבאמצעותה תוכלו לחיות במשך שנים חופשיים מכאבים ולחזור לתפקוד יומיומי ואורח חיים בריא.

לקבלת פרטים נוספים לחץ כאן >>

אנשים רבים סובלים מכאבים כרוניים. כמה אנשים? ההערכות מדברות על כ-100 מיליון אמריקאים, שליש מאוכלוסיית ארה"ב, אשר מדווחים על כאבים קבועים בדרגה זו או אחרת. במאמר אחר שפורסם המגובה במחקרים שונים, כאבי גב ודלקות פרקים (ארטריטיס) נמנים עם הסוגים הנפוצים ביותר של כאב כרוני.

shutterstock_597423089_72dpi

בארצות הברית כמו בישראל, מרבית האנשים הסובלים מכאבי הפרקים יפנו לקבל תרופות מרשם לשיכוך הכאב. מבלי לדון ביעילות ובתופעות הלוואי של תרופות כאלה או אחרות, לכולן יש מכנה משותף אחד: הן מספקות פתרון לטווח קצר בלבד ואינן מטפלות בגורמים של הבעיה עצמה. אז איך כן תוכלו לזהות את הגורמים  לכאב ולטפל בהם? דרך אבחון באחד ממרכזי טיפול אפוסתרפיה הפרושים ברחבי הארץ.

אז מהו בעצם טיפול אפוסתרפיה?

אפוסתרפיה הינו טיפול רפואי בעל תימוכין מחקריים ליעילות בהפחתת כאבים ושיפור התפקוד בקרב מטופלים הסובלים משחיקה של סחוסי הברך (אוסטיאואריתריטיס), קרעי מניסקוס, כאבי ירך וכאבי גב.

טיפול אפוסתרפיה שפותח בישראל על ידי שני רופאים, הינו טיפול טבעי שאינו תרופתי ואינו פולשני, המתבסס על הקניית והטמעת תבניות נכונות של תנועה והליכה. ההטמעה מתאפשרת בעזרת הסטה של עומסים מהמפרק הכאוב ו- "לימוד" מחדש של השרירים שמסביב למפרק, וכך נוצרת עבודה מתואמת ונכונה של השרירים ללא כאבים.

התהליך מתחיל באבחון מקיף הכולל שאלון אבחון כאב, בדיקת הליכה ממוחשבת ובדיקה פיזיקלית של אפוסתרפיסט בכיר (כלומר פיזיותרפיסט שהינו מומחה אפוסתרפיה), בהתאם לתוצאות האבחון – תתואם לך מערכת הליכה אישית ותכנית טיפולית ומעקב לטווח הארוך.

shutterstock_660935005_72dpi

הטיפול הינו יומיומי ומתבצע על ידי תרגול הליכה עם מערכת אפוס עד שעה ביום, בסביבה הטבעית שלך (בבית או במשרד). באמצעות התמדה בטיפול אגב פעולות היומיום, המטופל יחוש הקלה מתמדת בכאבים ויכולת שיבה לתפקוד ולשגרת פעילות ברוכה.

לאחר מספר שבועות של תרגול המטופל מזומן למרכז טיפול אפוסתרפיה הקרוב לביתו, לבדיקת מעקב ראשונה, עם המטפל האישי שלו. הבדיקה כוללת בדיקה קלינית, אבחון ממוחשב חוזר של ההליכה, ואומדן של תפקוד וכאבים. על פי הממצאים וההתקדמות האישית יחליט המטפל כיצד יש לכוון ולהתאים את מערכת ההליכה ואת התכנית על פי מצבו הרפואי של המטופל.

ממי מקבלים הפניה לאפוסתרפיה?

למעשה, במרבית המקרים אין צורך לקבל הפניה מרופא המשפחה, ולבדיקת הייעוץ וההתאמה ללא עלות יכול להגיע כל מי שרוצה לבדוק אם הטיפול הרפואי של אפוסתרפיה עשוי להתאים לו. כמטופל אפוסתרפיה תוכל ליהנות מהשתתפות הקופה בעלויות הטיפול. יש לציין כי חשיבותו של הטיפול וההשתתפות במימונו מוכרת על ידי כל הביטוחים המשלימים של הקופות.

לתאום בדיקת אבחון והתאמה, ללא עלות
מלא פרטיך המלאים ונציג אפוסתרפיה יחזור אליך