סף נמוך לפרויקטים עם פוטנציאל גבוה

יוראי כהן

קרן הגשמה לא עוצרת – החברה מרחיבה את מאגר המשקיעים הפוטנציאלים שלה, וממשיכה לאתר הזדמנויות בשוק הנדל"ן האמריקני

מה עושים בתקופה בה אי אפשר לקבל תשואה על חסכון? המשקיעים כיום אובדי עצות כאשר הם צריכים להחליט היכן לשים את כספם, כאשר הריבית במשק היא אפסית. נדל"ן הוא עדיין תחום מניב, אך ענף זה משגשג בחו"ל הרבה יותר מאשר בארץ. מחירי הדירות במשק הישראלי קפצו בעלייה חדה בשנים האחרונות. התנאים למשכנתאות על דירה החמירו והביאו למצב בו השקעה בנדל"ן בארץ אינה מניבה את התמורות שהופכות אותה למשתלמת.

בהשקעות נדל"ן בחו"ל, לעומת זאת, לרוב לא מדובר על דירות אלא על נכסים המניבים רווח משתלם יותר ומייצרים הכנסה פאסיבית קבועה. רוב ההשקעות הנדל"ן בארצות הברית, למשל כרוכות בסיכון נמוך יותר מאשר השקעות בבורסה, שכן התנודות מתונות יותר ויכולת החיזוי לגבי תזרים המזומנים הצפוי הן מדויקות למדי.

להצטרפות למאגר המשקיעים לחץ כאן >>

אבל גם בחו"ל לא כל נכס בכל מקום שווה השקעה. כדי להשקיע בתבונה בנדל"ן מעבר לים דרוש ידע מקצועי ומקיף שיש למעטים. גם כאשר הידע הזה בנמצא, יש צורך בהון גדול כדי לנצלו. זו הסיבה להקמתה של חברת הגשמה, מייסודם של היזמים חנן שמש ואבי כ"ץ שהקימו את הגשמה ב-2009. כיום היא מנהלת למעלה מ-250 השקעות בישראל, ארצות הברית, קנדה, אנגליה, גרמניה, הולנד ומדינות נוספות.

להגשמה מודל השקעה ייחודי ומקורי שמאפשר למשקיעים מן היישוב, גם כאלו שברשותם סכומים לא גדולים במיוחד, לקחת חלק בהשקעת נדל"ן גדולה. שיטת העבודה של החברה היא לאגד עבור כל פרויקט חדש מספר משקיעים מתוך כלל מאגר המשקיעים הרשום אצלה. יחידת כניסה לפרויקט לכל משקיע תהיה רק 100,000 ש"ח ולעתים אף פחות מכך. לאחר מתן ההשקעה המשקיעים לא צריכים לעשות דבר נוסף – הפרויקט מלווה על ידי הצוות המקצועי של הגשמה והמשקיעים מקבלים עדכונים שוטפים על סטטוס הפרויקט. הגשמה דואגת לעדכן אותם על כל שלב שהסתיים וכמובן על הרווחים הנכנסים והצפויים להיכנס מההשקעה.

להמחשה אפשר לתת את פרויקט מישיגן: הגשמה הציעה למשקיעיה, באמצעות תשקיף, תוכנית עסקית לרכישה של מרכז מסחרי בלנסינג, עיר הבירה של מישיגן. סכום ההשקעה הכולל היה 21.7 מיליון דולר. 14.5 מיליון דולר מתוכו גויסו בתנאי משכנתא מחברת מימון. 750,000 דולר גויסו מהון עצמי של היזם. יתרת הסכום גויסה ממאגר המשקיעים שקיבלו הצעה להצטרף. הם נענו לה בזמן שיא של חצי שעה שבמהלכה גויסו כל 27 מיליון השקלים הדרושים. הנכס נקנה והועבר לתהליך השבחה והגדלת התפוסה בו. לאחר תהליך זה, האורך כשנה וחצי, הוא צפוי להימכר בתוך שלוש שנים.

"המשקיעים זיהו את הפוטנציאל, האמינו ביכולות הייזום והניהול של הגשמה ומיהרו לקפוץ על המציאה", מסביר חנן שמש את ההיענות הגבוהה שהובילה לגיוס המהיר בפרויקט מישיגן. "העובדה שבין המשקיעים היו לא רק אנשים מהיישוב שבאו עם כסף שחסכו אלא גם משקיעים אסטרטגיים המחישה עד כמה היה ברור שמדובר בהשקעה משתלמת".

אם אתם שואלים את עצמכם איך מצטרפים – התשובה פשוטה. ממלאים את פרטיכם וממתינים לקבל הצעות להזדמנויות השקעה שנבחנו בקפידה על ידי מומחי החברה. אין צורך בתשלום כניסה, השקעה ראשונית או התחייבות כלשהי. הגשמה מתחייבת להציג למשקיעיה רק השקעות שנבחנו בקפידה ועברו את כל הבדיקות המקצועיות הדרושות.

הצטרפו עכשיו למאגר המשקיעים של הגשמה
ללא עלות וללא התחייבות
מלאו פרטים כעת

ההצעה מוצעת באמצעות שותפויות ייעודיות. ההשקעה בפרויקטים טומנת בחובה סיכויים, כמו גם סיכונים בקשר עם כספי ההשקעה. המידע אינו מהווה הצעה לרכישת ניירות ערך של החברה או הזמנה לקבלת הצעות כאמור. אין באמור לעיל משום הבטחת תשואה כל שהיא. האמור בתיאור לעיל מהווה הצגה עקרונית וכללית בלבד.