סקר ברוקדייל קובע: חברי מכבי שירותי בריאות הכי מרוצים

גם השנה, חברי מכבי שירותי בריאות הם בעלי שביעות הרצון הגבוהה ביותר מבין כלל חברי קופות החולים: 91% אחוזים ממבוטחות ומבוטחי מכבי העידו שהם מרוצים משלל השירותים שמציעה הקופה, ולא פחות חשוב מכך: מרגישים הכי בריאים מבין כלל חברי הקופות. כך עולה מדו"ח מכון המחקר מאיירס-ג'וינט-ברוקדייל.

מכבי שירותי בריאות נבחרה שוב לקופת החולים שחבריה הכי מרוצים, כך לפי הדוח האחרון של מכון המחקר מאיירס-ג'וינט-ברוקדייל, אשר עוקב באמצעות סקרים דו-שנתיים אחר רמת השירות בקופות החולים ובמערכת הבריאות.

הדו"ח החשוב בוחן את תפקודה של המערכת מנקודת המבט של המבוטחות והמבוטחים, באמצעות שאלות בתחומים שונים, ביניהם:

  • חוויית הטיפול ושביעות הרצון מרמת השירות
  • איכות שירותי הרפואה הראשונית והשניונית
  • תחושת ביטחון במערכת
  • נגישות וזמינות
  • שימוש בשירותי רפואה מרחוק.

הנתונים שמופיעים בדו"ח האחרון, שפורסם בימים האחרונים, מצביעים על מגמה ברורה, עם הובלה עקבית של מכבי בפרמטרים החשובים.

לפי הדו"ח, 91% ממבוטחות ומבוטחי מכבי "מרוצים" ו"מרוצים מאוד" משירותי הקופה. אחוז גבוה מהמבוטחים, ויותר מכל קופה אחרת, בוחרים לפנות למוקדים הטלפונים של הקופה (כ-40%), ולמוקדי רפואה דחופה בקהילה (כ-70%) – נתונים שמעידים על האמון הגבוה של מבוטחי מכבי בשירותי הקופה. בנוסף, מהדו"ח עולה שגם פלטפורמות התוכן של מכבי הן המובילות מבין אלו של קופות החולים בישראל, עם 70% מהמבוטחים שמשתמשים באופן קבוע באתר או ביישומון של הקופה.

ויש גם עוד נתון חשוב ומעניין לא פחות: לפי הדו"ח, מבוטחות ומבוטחי מכבי גם בריאים יותר משאר מבוטחות ומבוטחי הקופות בישראל. מבוטחי מכבי דיווחו, בשיעור הגבוה ביותר (82%), על "בריאות טובה" ובשיעור הנמוך ביותר על מחלה כרונית (30%) או על מוגבלות (15%). נאחל, כמובן, בריאות טובה לכולם!

ממכבי שירותי בריאות נמסר: "אנו מברכים על ממצאי הדו"ח של מכון מאיירס-ג'וינט-ברוקדייל ועושים הכל כדי להמשיך להוביל ולשמר את תחושת שביעות הרצון של המבוטחות והמבוטחים שלנו מבין כל חברי הקופות, בכל נקודות המפגש שלנו איתם. נמשיך להשקיע בקידום בריאות ואורח חיים בריא בכדי לדאוג לבריאות המבוטחים והמבוטחות שלנו. אנחנו מאמינים שזו הדרך להמשיך ולבסס את מעמדנו כארגון הבריאות המוביל בארץ, ואנחנו מבטיחים להמשיך להשקיע את מיטב המשאבים הדרושים, כדי שנוכל לעמוד תמיד לרשות הציבור ולהעניק לו את השירות הרפואי הטוב בישראל".

 

רוצים להתקדם לסטנדרט הבריאות הגבוה בישראל?
השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם ויסייעו לכם במעבר