פלא שכואבות לנו הברכיים? פלא שכואב הגב? עד גיל 60 הקפנו את כדור הארץ בהליכה.

מערכת wisemag

אולי לא חשבתם על כך, אולי קשה להאמין. אך זו המציאות של כולנו. היקף כדור הארץ הינו כ 40,000 קילומטר. אדם ממוצע צועד כארבעה קילומטרים ביום. במינימום צועד אדם כשני קילומטרים ביום. לפיכך עד גיל 60 סביר שהקפנו את כדור הארץ כולו לפחות פעם אחת. ביקרנו בכל המדינות, האיים והימים לאורך קו המשווה. כל קילוגרם שסחבנו על גופנו הוסיף פי ארבעה לחץ על המפרקים. על הברכיים, הגב, האגן, הקרסוליים. בכל פעם שעלינו במדרגות או טיפסנו במעלה גבעה העומס על המפרקים גדל פי שישה. עכשיו, כשהתמונה ברורה הרי לא פלא שהשחיקה במפרקים פוקדת את רובנו בגיל זה או אחר. לא פלא שכואב לנו. אך רובנו, מעדיפים להישאר צעירים…או לפחות ללא כאב. אז מה ניתן לעשות?

מדוע כואב לנו?

שרשרת המפרקים שלנו בנויה מכף הרגל שלנו ועד הראש. החל בקרסול, דרך מפרק הברך, האגן ועמוד השדרה. כל לחץ, כל צעד פועל על שרשרת זו באופן ישיר. מסביב לכל מפרק ומפרק קיימות מערכות שריר חכמות שתפקידן (בדומה לבולמי זעזועים ברכב) לשמור על פעולה תקינה של המפרק ולמנוע שחיקה במפרק, מגע פיזי בין עצם לעצם, קריסת המפרק. למעשה מערכות השרירים מכתיבות שליטה וחלוקת עומסים בכל פעולה אותה אנו מבצעים בכל יום, בכל שעה. עם השנים מערכות שריר אלה מאבדות שליטה, מתפקדות חלקית. התוצאה הישירה לנתון זה הינה שחיקה גוברת, הופעת כאב והחמרת הכאב בכל פעולה פשוטה: הליכה, עמידה, קימה או ישיבה.


 

הדרך לטיפול בכאב קלה כהליכה

היכולת של הגוף ללמד את עצמו כיצד ללכת בצורה מאוזנת יותר, באמצעות טכנולוגיית אפוסתרפיה הוביל את מערכת הרפואה בישראל ובעולם לשינוי דרך ההסתכלות וההתייחסות לטיפול בנושא המפרקים. עד היום, טופלו בהצלחה בישראל למעלה מ 60,000 איש ואשה באמצעות הטכנולוגיה הייחודית של אפוסתרפיה. למעשה, הטכנולוגיה מוטמעת בנעל ספורט מיוחדת (מערכת הליכה ביו-מכנית) אשר בסולייתה מותקנות יחידות ביו-מכניות קמורות. יחידות ביו-מכניות אלו מותאמות לכל אדם באופן אישי כדי לטפל ישירות בבעיה ובמידת הכאב ממנה הוא או היא סובלים. האבחון מתחיל במעבדת הליכה ממוחשבת, הממפה באמצעות אלפי חיישנים את אסטרטגיית התנועה של הגוף. במקביל מתבצעת בדיקת פיזיותרפיסט מומחה להערכת מידת ומאפייני הכאב. הבדיקה – ללא עלות והטיפול בהשתתפות כל קופות החולים והביטוחים המשלימים.

בניית מערכת השרירים התומכת במפרקים מחדש. לא הרגשת – והכאב הופך לזיכרון רחוק.

טכנולוגיית אפוסתרפיה, למעשה, מעניקה לכל מטופל ומטופלת, "פיזיותרפיסט אישי צמוד", בבית, מתחת לכפות רגליהם. השימוש בטכנולוגיה אינו כרוך במאמץ. משך הטיפול היומי נע בין מספר דקות ביום לשעה ביום (בכפוף לתכנית הטיפול). העובדה שהמוצר הינו ביתי, מאפשרת לסובלים מכאבי מפרקים וגב רצף טיפולי איכותי הבונה מחדש את מערכות השריר המגנות על מפרקים ומורידות את העומסים הגורמים לכאב. הטיפול מתאים לסובלים מכאבי גב, כאבי ברכיים, קרע במיניסקוס, כאבים במפרק הירך, פגיעות קרסול וכשיקום לאחר ניתוח החלפת מפרק ברך/ירך.

 

לאבחון מלא במעבדת הליכה בליווי פיסיותרפיסט
ללא עלות אנא השאר/י פרטים