שאלת חצי מיליון השקל מה עושים עם הכסף?

יש לכם סכום כסף נכבד בצד, קרן שנפתחה, חיסכון, או ירושה, ואתם רוצים שהכסף הזה יעבוד בשבילכם. אתם ניצבים בפני מספר אפשרויות השקעה: נדל"ן בארץ, בחו"ל, סטארט אפ מפתה. את זה כולם מכירים.

אך לצד זה מתלווים חששות לא מעטים, הסיכון הוא גדול ולרוב חווית ההשקעה היא ראשונית וללא ליווי – היעדר ביטחון כלכלי, טעויות אסטרטגיות, קושי בשיווק ומחסור בידע חשוב בעולם תחרותי. אם גם אתם חשים כך, ישנו פתרון – זכיינות.

הזכיינות משלבת יזמות מחד, אך רשת בטחון מאידך שכוללת מוניטין, ידע וניסיון של מותג מוביל עם מערך שיווק משומן. ענף הזכיינות בישראל מוכיח את עצמו בתחום המסעדנות ובתי הקפה.

למה זכיינות?

גיוס הון ראשוני מן הבנק או גוף אחר הנותן אשראי לצורך הקמת העסק יהיה קל יותר כאשר מדובר על זיכיון מטעם מותג מוכר ומצליח.

לעסק בעל שם מוכר יש ללא ספק נקודת פתיחה טובה יותר במשיכת לקוחות על פני עסק אנונימי. כמובן שמדדי רווחיות לא נקבעים רק בהתאם לנקודת הפתיחה אלא גם בהתאם לתפקוד וניהול נכון בהמשך.

בתור זכיינים של רשת מוכרת תוכלו ליהנות מתנאים מועדפים שהרשת מקבלת מול ספקים כמו מחיר חומרי גלם ושירותים אחרים.

לרשת מוכרת ישנו מטה רחב כאשר כל בעל תפקיד מומחה בתחומו ונותן לזכיין המתחיל הכוונה ניהולית ומלווה אותו בתהליך הפתיחה, במהלכה ולאחריה.

איך בנוי המודל העסקי של זכיינות?

ברוב המקרים, משלם הזכיין תשלום חד פעמי עבור רכישת הזיכיון ובהמשך – משלם אחוז מסוים מההכנסות של הסניף. חשוב לזכור כי תשלומים אלו אינם כוללים את עלות הקמת הסניף הפיזי (שכירות, שיפוץ, ריהוט וכד'). אף שמדובר בעלויות לא מבוטלות, הרי שבהשוואה לסיכונים שנלקחים כשפותחים עסק עצמאי מאפס, מדובר בהוצאה שבטווח הארוך עשויה לתרום להצלחת העסק.

לסיכום,

הדבר החשוב ביותר הוא להיוועץ תחילה עם יועץ עסקי שיסביר לכם את המשמעויות וההשלכות, את ההיבטים שצריך לבחון בהסכם הזכיינות, ויוכל לספק המלצות לפי היכרותו עימכם.

 

לקביעת פגישה חינם עם יועץ עסקי>>
מלאו מספר פרטים ואחזור אליכם בהקדם