שוברת שיאים

מרצדס מנפצת שוב את שיא ההקפה בגיהנום הירוק עם Mercedes AMG GT Black Series החדשה שהותירה את כולן מאחור.

תצלומים: מרצדס AMG

עבור חובבי רכב, ביצועים וספורט מוטורי, אין הרבה ביטויים מגרים ומעוררי תשוקה יותר מצמד המילים "הגיהנום הירוק".  הכוונה היא כמובן למסלול הנורדשלייפה (Nordschleife) שהוא חלק ממסלול הנורבורגרינג (Nürburgring) המפורסם בצפון-מערב גרמניה. מסלול זה טבוע בזכרונם של חובבי הספורט המוטורי בעיקר בשל התאונה המחרידה של ניקי לאודה בגרנד-פרי הגרמני בשנת 1976 שכמעט עלתה לו בחייו וגרמה להעתקת מרוצי הפורמולה 1 למסלול בהוקנהיים. אבל גם לפני כן, ובמידה רבה עוד יותר לאחר מכן, הנורדשלייפה הוא היהלום שבכתר עבור כל חובבי הספורט המוטורי.
20.832 קילומטרים, 33 פניות שמאלה ו-40 ימינה, הבדל גובה של 300 מטרים בין הנקודה הגבוהה ביותר במסלול לנקודה הנמוכה ביותר – הנורדשלייפה הוא אחד המסלולים המאתגרים ביותר בעולם – ומרצדס מנפצת שוב ושוב את שיא המסלול וקובעת את ההקפה המהירה ביותר, לאחרונה עם ה-Mercedes ANG GT Black Series החדשה.
חלק אינטרגלי מתהליך הפיתוח
המסלול התובעני הפך במהלך השנים לאמת מידה בכל הקשור לדינמיות וביצועים, ויצרני הרכב החלו משגרים אליו דגמים ספורטיביים על מנת לבחון את יכולתם. במרצדס, הנורדשלייפה מהווה חלק אינטגרלי מתהליך הפיתוח ודגמי מרצדס הספורטיבייים ובמיוחד דגמי AMG מבלים בו זמן רב. ה-AMG GT למשל פותחה מלכתחילה לנהיגת מסלול וה-AMG GT R כבר הספיקה לשבור את שיא המסלול בנורדשלייפה בעבר.
כעת, הגרסה הקיצונית והספורטיבית ביותר Mercedes AMG GT Black Series מנתצת שוב את שיא המסלול למכונית סדרתית בעלת הנעה אחורית עם נתון מדהים של 6:43:616 דקות. בדרכה למקום הראשון, חלפה מכונית הספורט של מרצדס על פני מתחרות מכובדות ביותר ביניהן הלמבורגיני אוונטדור SVJ LP770-4 בעלת מנוע ה-V12 וההנעה הכפולה (6:44:970) והפורשה GT2 RS 911 (6:47:250).
נהג מירוצי ה- GT3 האיטלקי מארו אנגל המשמש גם כנהג המבחן של מרצדס AMG התייחס לשיא החדש אותו קבע ואמר: "זו היתה נהיגה מרשימה מאוד. עם מהירות של למעלה מ-300 קמ"ש בחלקים מסויימים של המסלול, ה-Black Series מהירה הרבה יותר ממכונית ה-GT3 בה אני מתחרה וכמוה היא מציעה מגוון רחב של אפשרויות כוונון שאפשרה לי לבחור בתצורה שהתאימה לי באופן מדוייק. מדהים לראות עד כמה ניתן לנהוג בה בבטחון ובאמינות, אפילו בקצה המגבלות. אני מוריד את הכובע בפני המפתחים של AMG ושמח מאוד שהצלחתי להדגים את היכולות ההנדסיות שלהם עם זמן ההקפה המעולה הזה".

תצלומים: מרצדס AMG

מכונית מירוץ, חוקית לכביש
ה-AMG GT Black Series נועדה להציע את הביצועים הטובים ביותר שיש, לא פחות ואפילו יותר ממכוניות מירוץ ייעודיות, במכונית סדרתית חוקית לכביש. היא מצויידת במנוע ה-V8 החזק ביותר של AMG מאז ומעולם, עם 730 כוחות סוס ו-800 ניוטון/מטר של מומנט בין 2,000-6,000 סל"ד! מנוע זה בשידוך לתיבת הילוכים AMG SPEEDSHIFT DCT 7G מאפשר לה להאיץ למאה קמ"ש תוך 3.2 שניות ועד למהירות מרבית של 325 קמ"ש.
כדי לקבוע את שיא ההקפה המרשים, השתמש אנגל בכל המשאבים הקיימים בדגם ספורטיבי זה וכוונן את העזרים האווירודינמיים ואת מאפייני השלדה והמתלים כך שיעמדו באתגר. הספליטר הקדמי העשוי מסיבי פחמן הוארך למצב "Race", והכנפיים התחתונות והעליונות בספויילר האחורי הותאמו למצבן הבינוני. מערכת המתלים הונמכה ב-5 מ"מ מלפנים וב-3 מאחור על מנת להגביר את אפקט הוונטורי של הדיפיוזר הקדמי וזווית השפיעה (Camber) הוגדלה למקסימום עם זווית שלילית של 3.8 מעלות בסרן הקדמי ו-3.0 בסרן האחורי. אנגל בחר ברמה הקשיחה ביותר מתוך שלוש עבור מוטות הייצוב המתכווננים ובמצבים 6-7 (תלוי באיזה חלק של המסלול) מתוך תשעה במערכת בקרת המשיכה של AMG. חשוב להדגיש שכל האפשרויות הללו מהוות חלק מהסטנדרט ב-AMG GT Black Series, וכל נהג שינהג בה יוכל לכוונן אותה בדיוק על פי העדפותיו האישיות והמסלול הספציפי.
בדיוק אותו הדבר נכון גם לגבי צמיגי המישלן Pilot Sport Cup 2 R MO הרכים שפותחו על ידי יצרנית הצמיגים במיוחד עבור דגמיBlack series  AMG GT, למערכת הבלמים הקרמית ולחבילת ה-Track Package הכוללת מערכת למניעת התהפכות וחגורות בטיחות בעלות ארבע נקודות עיגון.

תצלומים: מרצדס AMG

לסיכום, מרצדס AMG GT Black Series היא מכונית מירוץ לכל דבר ועניין, מה שאפשר לה להשיג את שיא ההקפה המדהים, ובאותה העת היא גם חוקית לכביש וניתנת לשימוש יומיומי – הישג מרשים במיוחד עבור המהנדסים והמפתחים של AMG.

השאירו פרטים ונחזור אליכם.
מרצדס- בנץ רכב החלומות הבא שלך