שוקלים להחליף קופת חולים? אלו כל השיקולים שתצטרכו לעשות

בואו נדבר על מעבר בין קופות חולים.
יש כמה צמתים בחיים בהם סביר שתשקלו לעשות את הצעד הלא-שגרתי הזה: זה יכול לקרות עקב מעבר לסביבת מגורים חדשה, בה אין אף סניף קרוב של הקופה אליה אתם משתייכים, או הרגע בו החלטתם להרחיב את התא המשפחתי שלכם (בשעה טובה) ולהתחיל לחפש סל היריון מקיף ומשתלם יותר. ואולי גם  פשוט הבנתם שהביטוח המשלים הנוכחי לא עונה על הצרכים שלכם, ללא קשר לשינוי מהותי באורח החיים. מה שבטוח הוא, שכשמדובר במעבר שכזה, כנראה שרק בדיעבד תוכלו באמת להבין כמה משמעותית היא הבחירה בקופת החולים שהכי מתאימה לצרכים שלכם ושל המשפחה שלכם.
בקרוב יסתיים חלון הזמן הנוכחי, המאפשר לעבור בין קופת חולים אחת לאחרת. זו הזדמנות חשובה ביותר, במיוחד בתקופה זו, לעשות בדק בית ולוודא שקופת החולים שבחרתם היא אכן האחת בשבילכם.
אז מה צריך לזכור, למה כדאי לשים לב וכיצד ניתן להשוות? המשיכו לקרוא:

מהירות – זמינות – שירות
כשמדובר בקופת החולים שלכם, שירות טוב הוא "דיל ברייקר". באופן טבעי, שירותי המשרד בכל קופות החולים כרוכים בלא מעט בירוקרטיה: טפסי 17, מוקד טלפוני, מרשמים, אישורים מרופא המשפחה וכו'. האתגר הוא לבחור את קופת החולים שתקל כמה שניתן על הבירוקרטיה הזו. או פשוט לבחור מכבי…
סקר שביעות הרצון שנערך על ידי משרד הבריאות ומכון המחקר ברוקדייל מצא כי 91% מחברי מכבי הביעו שביעות רצון ברמה גבוהה משירותי הקופה ונגישותה. סיבה אחת טובה לכך, היא שמדובר בקבוצת הבריאות הטובה בישראל, המספקת מענה רפואי 360 בפריסה ארצית, עם יותר מ-90% רופאים מומחים ושירותי בתי המרקחת – מכבי פארם, מרפאות השיניים – מכבידנט והרפואה המשלימה – מכבי טבעי. לא פלא שמכבי צומחת במספר החברים כבר שלוש שנים ברציפות.

'ביטוח משלים' – מה הוא כולל?
תמהיל ההטבות ב'מכבי שלי' – תכנית הביטוח המשלים לחברי מכבי, נבנה במיוחד כדי לענות על צרכי מגוון רחב של חברים:
בין ההטבות הבולטות ניתן למצוא זכאות לטיפולי שיניים משמרים בהשתתפות עצמית מזערית של 20 ₪; אימוני כושר אישיים או בקבוצות של עד שלושה אנשים בעלות של 24 ₪ בלבד; סל היריון ולידה הכולל החזר בגובה 75% ועד2048 ₪ לכל ההריונות יחד על מגוון טיפולים ובדיקות; וכן סדנאות הורות ולידה, הבראה לאחר לידה ושני ביקורים של יועצת הנקה.

רוצים להפסיק לדחות ולהצטרף לקבוצת הבריאות הטובה בישראל>>

היכולות הדיגיטליות
אם יש משהו שכבר הבנו, הוא שאין כבר צורך להגיע פיזית לקופת החולים כדי לקבל שירות –  לא כדי להתייעץ עם רופא המשפחה או האחות, לא כדי לקבל תוצאות של בדיקות מעבדה (מלבד כמה בדיקות), ובטח שלא כדי לקבל מרשם. בעזרת אפליקציית ואתר מכבי און-ליין, שירותי האונליין המגוונים והיעילים ביותר זמינים 24/7 לרשות חברי הקופה וכוללים אפשרויות כמו צפייה בתיק הרפואי או בקשות ישירות מרופא המשפחה בלחיצת כפתור.

נוסף על סטנדרט שירותי האונליין הברור מאליו, לרשות חברי מכבי קיימות שלוש אפליקציות ייחודיות נוספות: 'אפליקציית  K' – פיתוח טכנולוגי חדשני שמביא את חכמת ההמונים לעולם הרפואה, מדיאגנוסטיקה מדויקת ועד המשך טיפול באמצעות צ'אט עם רופא; אפליקציית מעקב ההיריון היא הבשורה המשמחת לכל הריונית עם מגוון הסברים ודגשים על שלבי ההיריון השונים, בדיקות מומלצות בכל שבוע ואף כתבות רלוונטיות; 'מכבי קידס' היא העוזרת האישית להורים – תתזכר אתכם לפני ביצוע חיסונים לילדים, תאפשר לכם להתכתב אונליין עם אחות טיפת חלב ולהתייעץ עם רופא הילדים שלכם בכל רגע נתון – בטלפון או בווידאו.

ושירותי החירום – מה איתם?

אנחנו מרשים לעצמנו להניח שאם הגעתם לקרוא את שורות אלו – גם אתם חוויתם בעבר את התסכול הגדול שבאי-קבלת מענה רפואי, בדיוק ברגעים בהם אתם זקוקים לכך יותר מתמיד. לכן, חשוב מאוד שתבדקו מה מציעה כל קופת חולים בנוגע לטיפול במקרים דחופים, מעבר לשעות הפעילות של המרפאות. מתוך מטרה זו בדיוק הוקמה עבור חברי מכבי רשת מוקדי רפואה דחופה בכל רחבי הארץ, העומדים לרשות חברי וחברות מכבי גם בשעות הערב. וכן, למקרה שתהיתם – זה כולל גם ערבי חג ושבתות.

זה פשוט כל כך לעבור!
עכשיו כשהבנתם שקופת החולים יכולה להציע לכם הרבה יותר, הגיע הזמן לעשות את הצעד הנכון ביותר עבורכם, בתהליך מעבר קצר וקליל של כמה דקות, ללא כל עלות.
איך עושים את זה? מדי חודשיים נפתח חלון מעבר לחברי כל קופות החולים, מה שבעצם מאפשר לעבור מקופה לקופה לאורך כל השנה, עד פעמיים בשנה. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא למלא טופס בקשה באתר ביטוח לאומי, באפליקציה או דרך הדואר (שם תשלמו 15 ₪ על הפנייה), ו…זהו! על קופת החולים הקודמת שלכם להעביר למכבי את פרטי התיק הרפואי ורצף הביטוחים המשלימים, במידה ואתם מעוניינים. פשוט, כבר אמרנו?

רוצים להפסיק לדחות ולהצטרף לקבוצת שירותי הבריאות הטובה בישראל?
מלאו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם לסייע לכם במעבר