שילוב פסטרמת הודו אקטיב 25 בתפריט הספורטאי

חשיבות צריכת חלבון בספורטאים ומתאמנים,שילוב פסטרמת הודו אקטיב 25 בתפריט הספורטאי.

דיאטה עשירה בחלבון מהווה אסטרטגיה יעילה לפיתוח מסת שריר בקרב מתאמנים ולתמיכה בתהליך של ירידה במשקל בקרב אלו שמקיימים דיאטת הרזיה. נמצא כי דיאטה עשירה בחלבון משפיעה על תחושת השובע ושומרת על מסת השרירים מפני אובדן בעת קיום של גירעון קלורי. על רקע אותות הורמונליים המעודדים הגברה של תחושת שובע ובכך מפחיתים אכילה, לצריכת חלבון בתפריט היומי יש תרומה בתהליך הרזיה.
הממצאים מצביעים על כך כי צריכת חלבון גבוהה מפחיתה הפרשת הורמון גרלין המעודד אכילה, ומעלה הפרשת פפטידים PYY ו- GLP-1 אשר גורמים לתחושת שובע והדבר מוביל לצריכת קלוריות נמוכה במשך היום בהשוואה לדיאטה דלה בחלבון.
בעוד שהכמות היומית המומלצת (RDA) שנקבעה על ידי האקדמיה האמריקאית הלאומית למדעים עבור אדם מבוגר בריא שאינו מתאמן היא 0.8 גרם חלבון לכל ק"ג משקל גוף, הכמות המומלצת עבור אנשים פעילים גופנית צריכה להיות גבוהה יותר בהתאם לסוג הפעילות, תדירות האימונים, עצימות האימון, משך האימון וקריטריונים נוספים.
בעוד שמקובל להמליץ על טווח של 1.2 גרם חלבון עד 2 גרמים לכל ק"ג משקל גוף עבור תפריט יומי של מרבית הספורטאים, ישנן עדויות מחקריות על אפשרות לדרישה מוגברת יותר של חלבון (מעל 2 גרמים לכל ק"ג משקל גוף, ואפילו עד 3 גרמים לכל ק"ג משקל גוף) בקרב מפתחי גוף המעוניינים להגדיל את מסת השריר שלהם, או בקרב אנשים המבצעים דיאטה רזון עם גירעון קלורי ומעוניינים לשמר את מסת השריר שלהם ככל הניתן.
את סך כמות החלבון היומית יש לפזר על פני מספר ארוחות ביום, כאשר כל ארוחה צריכה להכיל כמות של 30-20 גרם חלבון בכדי לאפשר סינתזת חלבונים בשריר באופן אופטימלי. גורם נוסף שעשוי להשפיע על כמות החלבון הנדרשת בארוחה, הוא איכות החלבון.
פירושו של דבר שפרופיל חומצות האמינו בחלבון והיחס ביניהן לא פחות חשובים מאשר כמות החלבון הכוללת. עד לא מזמן, ארגון הבריאות העולמי (WHO) המליץ על שיטה הקרויה PDCAAS כדי לדרג את איכות החלבון. כיום מוצעת שיטה מדויקת יותר (DIAAS) בה ניתן להבדיל בין איכויות של חלבונים שונים בצורה טובה יותר.
על פי מדד DIAAS ניתן לראות באופן ברור כי לחלבונים המחי יש איכות גבוהה יותר מאשר לחלבונים מהצומח.
לחלבון מהחי יש יתרון על פני חלבון מהצומח והדרך לפתור את הפער בין השניים היא באמצעות הגדלת כמות החלבון הצמחי על מנת להשוות לפרופיל חומצות האמינו של החלבון הבשרי.
מאחר וחלבון מהחי הוא בעל איכות חלבון גבוהה יותר מאשר זו בחלבון מהצומח, הרי שלנקניק פסטרמה "אקטיב 25" ניתן לייחס את יתרון זה. לא רק שמקור החלבון שלו הוא מהחי ואיכותו גבוהה, אלא גם שכמות החלבון במוצר (בכל אריזה) היא 25 גרמים – הכמות הנדרשת למנת הגשה בכדי להשיג סינתזת חלבון אופטימלית בשרירים.
פירושו של דבר, אכילת סנדוויץ' מקמח מלא עם פלחי ירקות, ממרח בריא כל שהוא ונקניק פסטרמה אקטיב 25 מהווה ארוחה מאוזנת המספקת את דרישות החלבון למתאמנים במנה אחת, והיא זמינה ונגישה גם לאכילה בדרכים שזה יתרון נוסף בפני עצמו.