תחקיר ״עושות חשבון״ - מהו ההמבורגר הטוב בישראל?

מערכת wisemag

תחקיר ״עושות חשבון״ של לינוי בר גפן וסיון קלינגבייל יצא לגלות את המבורגר הטעים והבריא ביותר בישראל. נתחיל דווקא מהסוף – התוצאות מפתיעות במיוחד! למעשה, התחקיר שינה במידה רבה את כל מה שחשבנו על המבורגרים עד היום.
כך נבדקו ההמבורגרים של 10 מהרשתות המובילות בישראל:

בריאות וערכים תזונתיים

במסגרת התחקיר נשלחו ההמבורגרים לבדיקת מעבדה יסודית בכדי למדוד ערכים תזונתיים, בדיקת המעבדה הפיקה את כמויות החלבון, הנתרן, הברזל ושיעור השומן הרווי בכל אחד מההמבורגרים. הנתונים נותחו על ידי תזונאית שמצאה כי פערי הערך התזונתי בין ההמבורגרים השונים הם עצומים וכך גם הפערים בכמות הקלוריות ל100- גר׳. ההמבורגר הזוכה בקטגוריה לאחר שקלול כל הנתונים הוא… מק רויאל של מקדונלד׳ס (אנרגיה: 207, חלבון: 24 ברזל: 2.2, פחמימות: 0.5, שומן: 12.1 שומן רווי:5.5 נתרן:293, זרחן: 198).

זיהומים
בדיקת מעבדה נוספת שכלל התחקיר היא בדיקת זיהומים וספירת חיידקים כללית וגם כאן התוצאות מפתיעות למדי. ברשתות המזון המהיר הנתונים הם שוליים ותקינים ואילו דווקא ברשתות הפרימיום ניתן למצוא חיידקים בשיעורים גבוהים יחסית.

טעם
הפתעה נוספת: בקטגורית הצ׳יפס הטעים ביותר מובילה מקדונלד׳ס עם הצ׳יפס הכפרי.

תוצאות התחקיר הן אולי מפתיעות אך חד משמעיות: מסיכום כלל הנקודות עולה כי המק רויאל של מקדונלדס הוא ההמבורגר הטוב בישראל. לדירוג המלא>>
צפו בתחקיר המלא באתר ערוץ 10>>