9 דברים ש(אולי) לא ידעתם על מרצדס EQA

רכב הפנאי החדש של מרצדס הוא Game Changer אמיתי שנוחת הישר במרכז הסגמנט המבוקש ביותר כיום – הנה 9 דברים ששווה לדעת על הרכב.


1. אסתטיקה חשמלית
אפשר לזהות את EQA בקלות הודות לעיצוב הייחודי לדגמי  EQ. נמצא שם הגריל הקדמי האופייני, בגימור שחור מבריק בעל שני פסי כרום וסמל מרצדס ביניהם, ואת יחידות התאורה הקדמיות המרהיבות המוטמעות בו. הוא מזוהה כמרצדס EQ חשמלי גם מאחור, הודות לפס הפייבר-אופטיק הרוחבי שמחבר בין תאורת היום לבין פנסי ה-full-LED.
2. אווירודינמיות דיגיטלית
EQA הוא הדגם הראשון של מרצדס EQ שכל הפיתוח האווירודינמי שלו נעשה באמצעים דיגיטליים בלבד. התוצאה היא מקדם גרר של Cd=0.28 בלבד, הישג מעולה לרכב פנאי, שמספק נסיעה שקטה יותר, הנעה יעילה יותר ובלאי מופחת. לאווירודינמיות של EQA תורמים בין השאר הסינרים מלפנים ומאחור, תחתית מרכב חלקה, ספוילרים מלפנים ומאחור וחישוקי Aero ייחודיים.

3. צבעוניות ייחודית
תא הנוסעים האיכותי והמוקפד של מרצדס EQA כולל אלמנטים עיצוביים חדשניים כמו הריפודים הייחודיים ותאורה אחורית לחלק מהמתגים והפקדים בחלק מהדגמים. סכמת הצבעים הייחודית של ה-EQA כוללת את צבע ה-Pure Blue המזוהה עם דגמי EQ וכן צבע חדש שנגיעות ממנו מפוזרות בחלל תא הנוסעים וסביבת הנהג – Rosé Gold.
4. ממשקים מתקדמים
מרצדס EQA מצויד בגרסה האחרונה והמתקדמת של ממשק המשתמש החדשני, דובר העברית וזוכה הפרסים MBUX. ממשק מהפכני זה מבוסס על מחשב רב-עוצמה עם בינה מלאכותית, מסכים גדולים ברזולוציה גבוהה ואפשרות להפעלה קולית. לוח המחוונים הדיגיטלי בעל הגרפיקה המתקדמת מאפשר התאמה אישית, בהתאם למצב הרוח ולהעדפות הנהג, וכולל תצוגה עם סכמת צבעים ייחודית למרצדס EQ.
5. יחידת הנעה חשמלית עוצמתית
למרצדס 250EQA  מנוע חשמלי בעל הספק של 140 קילוואט (190 כוחות סוס), נתון מומנט של 38.2 קג"מ, המצביע על זמינות כוח מרשימה, וטווח נסיעה שמגיע ל- של 414 קילומטרים על-פי תקן WLTP המחמיר.

6. חוויית נסיעה חרישית
חוויית הנסיעה במרצדס EQA יוצאת דופן, חלקה וחרישית. במרצדס לא הסתפקו בהיעדרם של  רעש ו-וויברציות שמקורם במנוע בעירה פנימית, ובנוסף למנוע החשמלי השקיעו רבות באלמנטים נוספים שמבטיחים את השקט והשלווה בעת הנסיעה, כמו למשל הפרדת יחידת ההנעה החשמלית מהמרכב והוספת רכיבים מבודדי רעש.
7. בטיחות פורצת דרך
מרצדס EQA הוא רכב שמספק הגנה גבוהה במיוחד, עם רמות גבוהות של בטיחות אקטיבית ופסיבית. מגוון מערכות הבטיחות והסיוע לנהג, הסטנדרטיות בכל דגמי EQA, הוא מהמתקדמים ביותר שיש והופך את EQA לרכב בטיחותי לא רק עבור יושבי הרכב אלא גם עבור שאר משתמשי הדרך, הולכי רגל ורוכבי דו-גלגלי.
8. כרטיס הכניסה לעולם ה-EQ
היצע דגמי EQ החשמליים מתרחב, בתחילה הוצג EQC, אחריו EQA ובהמשך EQB ו-EQS, וזו רק ההתחלה… בדיוק כפי שמרצדס GLA עליו מבוסס ה-EQA מהווה את כרטיס הכניסה לנבחרת רכבי הפנאי של מרצדס, ה-EQA הוא כרטיס הכניסה לעולם של EQ, עולם חשמלי, מעוצב, יוקרתי ומתקדם.

9. EQA: בדיוק במידה
מרצדס EQA מרווח ושימושי ביותר, אך הדבר אינו בא על חשבון ממדים קומפקטיים שמקלים על התנועה בעיר הצפופה ועל תמרוני חניה. אורכו 4,463 מ"מ, רוחבו 1,834 מ"מ, גובהו 1,620 מ"מ, בסיס הגלגלים שלו משתרע על פני 2,729 מ"מ ונפח תא המטען שלו הוא 340 ליטרים.

מוזמנים להכיר SUV חשמלי-יוקרתי ואורבני בעל עיצוב אייקוני המשלב חווית נהיגה חשמלית, עוצמתית וחרישית בסביבה טכנולוגית חכמה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם.
מרצדס- בנץ רכב החלומות הבא שלך