7 דברים שכדאי לדעת על מרצדס EQS החדשה

ספינת הדגל החשמלית של מרצדס מציעה טכנולוגיה פורצת דרך, ממשק משתמש מהפכני, טווח נסיעה חשמלי עצום ועוד שלל חידושים שמציבים אותה ברמה אחרת לגמרי

העתיד של היוקרה כבר כאן, וספינת הדגל החשמלית החדשה EQS של מרצדס היא ההוכחה הטובה ביותר לכך. מכונית מתקדמת זו מציעה ארסנל טכנולוגי חסר תקדים, בתחומי ההנעה, הנוחות, ממשק המשתמש ומערכות הסיוע לנהג. כפועל יוצא, חוויית הנהיגה והנסיעה בה מרגשת, נוחה ומתקדמת ברמה שטרם נחוותה בעבר. הנה כמה מהמאפיינים המתקדמים ויוצאי הדופן ביותר של ה-EQS, כאלו שרק מרצדס יכולה לשלב בהרמוניה עם חוויית eMobility עתידנית – כאן ועכשיו.
1. האווירודינמיות ביותר בעולם
למרצדס EQS עיצוב חדשני עם מרכב One Bow Line, יחידות תאורה LED בעיצוב סליל תלת-ממדי וידיות דלתות חבויות. אבל מעבר למראה המרשים, לעיצוב הייחודי יש גם תפקיד מרכזי באווירודינמיות של הרכב שתורמת להארכת טווח הנסיעה ולהפחתת רעשי הדרך.
ה-EQS היא המכונית הסדרתית האווירודינמית ביותר בעולם עם מקדם גרר של החל מ-Cd=0.20. נתון מרשים זה הושג הודות למגוון רחב של אלמנטים ובהם ידיות דלתות נטמעות, תחתית מרכב שטוחה לחלוטין, חישוקים מיוחדים וספויילרים.

2. אבן-דרך בדרך לנהיגה אוטונומית
מערכות הבטיחות והסיוע לנהג המתקדמות ביותר משתלבות יחד הודות למערכת DRIVE PILOT בעלת הבינה המלאכותית AI, ומאפשרות נהיגה סמי-אוטונומית ב-EQS. עד 350 חיישנים מנטרים בכל עת שורה ארוכה של פרמטרים, ובנוסף מותקנות ב-EQS מצלמות ובתוכן גם מצלמת Lidar מתקדמת. המידע שמגיע מהחיישנים ומהמצלמות מעובד על ידי מחשב רב עוצמה בעל יכולות בינה מלאכותית AI, ואלו מאפשרים ל-EQS לנסוע ואפילו להחנות, ללא התערבות של הנהג. על מנת לשמור על הבטיחות ברמה הגבוהה ביותר, ה-EQS מצוידת במערכות היגוי ובלימה כפולות, כך שגם אם חלה תקלה כלשהי רמת הבטיחות אינה נפגעת.

3. MBUX Hyperscreen – מסך מקיר לקיר
אחד החידושים המרכזיים ב-EQS הוא ממשק המשתמש החדש MBUX Hyperscreen: שלושה מסכי תצוגה גדולים מתמזגים מתחת לפנל זכוכית משותף לכדי מסך ענק ברוחב 141 ס"מ המשתרע על פני כל הדשבורד. ה-Hyperscreen מאגד את לוח המחוונים הדיגיטלי, מסך OLED מרכזי "17.7 ומסך OLED "12.3 נוסף בצד הנוסע. על מנת לבצע פעולות חיוניות, אין צורך בכניסה לתפריטי משנה, ולכן מרצדס מכנה את פעולת הממשק החדש zero layer. על עיבוד המידע אחראית יחידת עיבוד מרכזית בעלת 8 ליבות עם זיכרון RAM של 24 ג'יגה-בייט.

4. הדלתות נפתחות לקראתך מאליהן
דלתות שמנחשות אתכם ונפתחות מעצמן – כאשר הנהג מתקרב ל-EQS, בשלב ראשון ידית הדלת החבויה נשלפת וכאשר הוא מתקרב עוד יותר, הדלת נפתחת מעצמה באופן חשמלי ומאפשרת לו להיכנס. באותו האופן, ניתן להשתמש ב-MBUX למשל על מנת לפתוח את הדלתות האחוריות אוטומטית כאשר מישהו נוסף רוצה להיכנס לרכב.

5. פנסים שיודעים לצייר על הכביש
טכנולוגיית DIGITAL LIGHT המהפכנית של מרצדס EQS מאפשרת הקרנה של סימני דרך או אזהרה על גבי הכביש – למשל כאשר מערכת ניטור השטחים המתים או המערכת לשמירה על נתיב הנסיעה מופעלות. יחידת התאורה הדיגיטלית כוללת נורות LED רבות עוצמה ו-1.3 מיליון מיקרו-מראות שמגבירות את עוצמת האור ומכוונות אותו.

6. תאורת אווירה אקטיבית, מפנקת בטיחותית
למערכת תאורת האווירה האקטיבית של EQS 190 נורות LED, 64 גוונים שונים לבחירה ואפשרויות התאמה אישית, אבל גם הרבה יותר מכך. המערכת מקושרת באמצעות מחשב בעל בינה מלאכותית לשאר מערכות הרכב, ומגיבה למצבי הנסיעה השונים, לסייען הקולי של ה-MBUX ואפילו למערכת ה-ENERGIZING COMFORT. התאורה האקטיבית משתלבת אפילו במערכות הבטיחות, ומוסיפה אנימציה וחיווי ויזואלי למצבים שונים: כאשר אחת ממערכות הבטיחות מופעלת, אור אדום מופיע בדלתות הרכב ובלוח המחוונים.

7. עוצמה וטווח מעולם אחר
ה-EQS מצוידת במערכת הנעה חשמלית מתקדמת E Drive עם מנוע חשמלי אחד או שניים, הנעה אחורית או כפולה, וכמה רמות הספק וטווחי נסיעה. בגרסת AMG 53 4MATIC החזקה ביותר ההספק יכול להגיע ל-761 כ"ס (560 קילוואט) והתאוצה מאפס למאה קמ"ש נמשכת 3.4 שניות בלבד. גרסת +EQS 450 מציעה גם היא ביצועים מרשימים לצד טווח נסיעה חריג עבור מכונית חשמלית של עד 770 קילומטרים ללא טעינה. (טווח הנסיעה בפועל מושפע, בין היתר, גם מתנאי הדרך, מתחזוקת הרכב, ממאפייני הנהיגה ומקיבולת ובלאי הסוללה ויכול אף להגיע לפער משמעותי ביחס לנתוני המעבדה).

ה-EQS מאפשרת טעינה מהירה בהספק של עד 200kW, באמצעותה ניתן לגדיל את טווח הנסיעה בכ-300 קילומטרים תוך 15 דקות בלבד.

* חלק מהמערכות ומהאביזרים המתוארים בכתבה מהווים אבזור אופציונלי בתוספת תשלום. המפרטים הטכניים וחבילות האבזור של מרצדס EQS בשוק הישראלי עשויים להיות שונים מהמתואר בכתבה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם.
מרצדס- בנץ רכב החלומות הבא שלך