מותג היוקרה שמוביל את המהפכה החשמלית

מרצדס-בנץ ממשיכה להוביל את מהפכת הניידות החשמלית עם מגוון גדל והולך של דגמים, מרכזי ייצור לרכב חשמלי ולסוללות בכל רחבי העולם ומערכת אקולוגית שתומכת במעבר לתחבורה נקייה מפליטת מזהמים.

התקדמות טכנולוגית וסדרת פיתוחים במהלך השנים הובילו למהפכה שנחשפה לעולם בתערוכת הרכב של פריז בשנת 2016, שם הוצג רכב הקונספט החשמלי Generation EQ שהיה אחד מכוכבי התערוכה הבלתי מעורערים. לצידו, חשפה מרצדס גם את תוכניותיה להשיק תת-מותג חדש בשם EQ שיציג שורה של עשרה דגמים חשמליים- טהורים.

שש שנים לאחר השקת EQ, מרצדס נמצאת עמוק במימוש החזון שלה, עם מגוון רחב של כלי רכב חשמליים בשלל סגמנטים, טכנולוגיות פורצות דרך ומערכת אקולוגית שלמה שתומכת בהם וכוללת מחקר ופיתוח, ייצור ושירותים לרכב חשמלי.

ההיצע הרחב ביותר

כמובילת מהפכת הניידות החשמלית, ובהתאם לתוכניותיה, מציעה מרצדס כבר היום תשעה דגמים חשמליים-טהורים במגוון תצורות מרכב. הדגם הראשון שהושק בשנת 2018 היה רכב הפנאי EQC שמתחרה בפלח רכבי ה-C-SUV היוקרתיים ומקביל למרצדס GLC. כשנתיים לאחר מכן הוצג הוואן היוקרתי EQV המקביל למרצדס ויאנו.

מרצדס EQC – הדגם החשמלי הראשון שהושק במסגרת תת-המותג EQ החדש בשנת 2018

הדגם השלישי שהושק בשנת 2021 הוא EQA, רכב הפנאי הקומפקטי שמקביל במידותיו למרצדס GLA, ומיד אחריו ה-EQB החדשני (מקביל ל-GLB) שלצד ההנעה החשמלית מציע גם שבעה מקומות ישיבה.

באותה שנה הושקה ספינת הדגל החשמלית החדשה של מרצדס – EQS המפוארת והטכנולוגית. הסדאן-קופה המרשימה היתה הראשונה שהתבססה על פלטפורמת ההנעה החשמלית של מרצדס, עם מרכב סופר-אווירודינמי בעל מקדם גרר של cd=0.2 בלבד (הנמוך ביותר בעולם בייצור סדרתי) ומגוון רחב של חידושים ובתוכם מסך ה-MBUX Hyperscreen העצום, טווח נסיעה של 700 קילומטרים ויותר, היגוי לסרן האחורי ועוד ועוד.

כשנה לאחר השקת ה-EQS הצטרפה אליה גם גרסת הפנאי EQS SUV, ובאותה השנה הושקו גם הסדאן הגדולה EQE המקבילה ל-E-Class ואחריה גרסת הפנאי שלה EQE SUV. ה-EQE הושקה כבר במקור עם גרסאות AMG ספורטיביות בעלות הנעה כפולה והספקים גבוהים של עד 677 כו"ס.

השקת ה-EQE SUV, הדגם האחרון נכון למועד כתיבת שורות אלה, משלימה לא פחות מתשעה דגמים חשמליים-טהורים במגוון רחב של סגמנטים ומאפשרת למרצדס להציג את ליין הדגמים הרחב והמגוון ביותר, בהתאם לתוכנית הרב-שנתית ולמעמדה המחייב כמובילה טכנולוגית בענף הרכב.

טכנולוגיה ייעודית פורצת דרך

על פי התוכנית האסטרטגית שמרצדס פרסה כבר בשנת 2016 בנוגע לאימוץ ההנעה החשמלית, משנת 2025 יושקו דגמים חשמליים טהורים בלבד. על מנת שזה אכן יקרה, החברה משקיעה, על פי התוכנית, למעלה מ-40 מיליארד אירו בין השנים 2022-2030 בפיתוח רכיבים ומרכזי ייצור לכלי רכב חשמליים ולמוצרים ושירותים קשורים, כמו מפעלי סוללות שמבטיחים אי תלות בספקים חיצוניים.

דגמי EQ החשמליים יתבססו על תשתית טכנולוגית מודולרית שתאפשר שימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר ללא תלות בסגמנט. לצורך כך פיתחה מרצדס שתי פלטפורמות ייעודיות לכלי רכב חשמליים טהורים: MB.EA המודולרית ו-AMG.EA לדגמי ביצועים חשמליים של AMG. בנוסף עושים דגמי EQ שימוש במנועים חשמליים כמו מנוע eATS 2.0 ובסוללות שפותחו על ידי מרצדס. שלושת מרכיבים מרכזיים אלו, הפלטפורמה, המנועים והסוללות, הינם מודולריים ומאפשרים שימוש והתאמה למגוון תצורות וגדלי מרכב, להנעה בסרן אחד או שניים ולאיזון בין ביצועים לבין טווח נסיעה, בהתאם לדגם.

מנוע חשמלי eATS מותקן במרצדס EQC300

מבט לעתיד

פעילות המחקר והפיתוח האינטנסיבית של מרצדס נעשית כל העת עם מבט לעתיד ותוך ניסיון לשפר את מאפייני הרכבים החשמליים ולהפוך אותם לידידותיים לסביבה אפילו יותר, לא רק בתחום יחידת ההנעה וצמצום הפליטות. דוגמה בולטת למאמצים של מרצדס ניתן היה לראות בחודש אפריל 2022 עם הצגת פרוטוטיפ המחקר המהפכני VISION EQXX.

מרצדס VISION EQXX – הוכחה ניצחת לכך שטווח נסיעה חשמלי של 1,000 ק"מ הינו בר השגה

רכב קונספט מתקדם זה הבטיח טווח נסיעה חשמלי של 1,000 ק"מ לפחות, ובנהיגת מבחן הצליח להשיג אפילו יותר –1,202 קילומטרים! הוא הצליח להגיע להישג יוצא דופן זה בין השאר בזכות עיצוב מהפכני עם מקדם גרר של Cd0.17 בלבד ועיצוב ביוני וקל משקל. ה-VISION EQXX הציג חידושים נוספים שחלקם יגיע בהמשך לדגמי EQ סדרתיים, כמו ממשק משתמש חדשני ושימוש נרחב בחומרים ידידותיים לסביבה וממוחזרים כמו Biosteel שהוא אריג דמוי משי עשוי AMSilk, Mylo ריפוד דמוי עור עשוי מפטריות, Deserttex חומר ריפוד עשוי מקקטוס, סיבי במבוק, פוליאסטר ממוחזר 100% ועוד.

מותג היוקרה המוביל

מרצדס היתה מהראשונות בענף הרכב להבין שניידות חשמלית היא העתיד, וחשוב לא פחות, כבר משלב מוקדם היא בנתה תוכנית אסטרטגית  עם חזון ברור להוביל גם בעידן החדש. החברה השקיעה הון עצום בפיתוח תחום ההנעה החשמלית, והשקעות אלו במחקר ובפיתוח אפשרו לה לעמוד ביעדים שהציבה לעצמה.

מרצדס מובילה את ענף הרכב עם המגוון הרחב ביותר של דגמים חשמליים-טהורים, החל ב-EQA הקומפקטי וכלה ב-EQS SUV, רכב הפנאי היוקרתי גדול הממדים ובהמשך נפגוש גם ב-EQG, גרסה חשמלית מדהימה לרכב השטח הטוב בעולם, G WAGON.

האתגרים בפיתוח EQ עדיין גדולים ומשמעותיים, אבל מרצדס מוכנה אליהם ונחושה להוביל בכל אחד ואחד מהם: בהגעה לניטרליות פחמנית, בפיתוח הנעה חשמלית, בייצור ובשרשראות אספקה בני-קיימא, בפיתוח תוכנות לרכב, בטעינה ירוקה לכלי רכב חשמליים ובפיתוח רשת ייצור גלובלית לסוללות ולכלי רכב חשמליים.

בדיוק כמו לפני למעלה מ-135 שנים, מותג היוקרה ערוך להמשיך ולהוביל את תעשיית הרכב, הפעם לקראת עתיד חשמלי נקי, בר-קיימא וידידותי לסביבה.

מסך MBUX Hyperscreen במרצדס EQS SUV – חדשנות לא רק ביחידות ההנעה

השאירו פרטים ונחזור אליכם.
מרצדס- בנץ רכב החלומות הבא שלך