האופנה של מרצדס

חופשה על הירח, קולקציית כריות אוויר ואופנה עילית – שבוע האופנה של מרצדס MBFW בברלין מציג חדשנות עיצובית לצד אג'נדה של קיימות.

 

תעשיית הרכב ועולם האופנה חולקים דברים רבים. כאשר מחליטים  על קניית רכב מדגם מסוים או על רכישה של פריט לבוש, בשני המקרים זו החלטה שמגדירה את הדרך בה אנו מציגים את עצמנו בפני העולם. זאת ועוד, בשני העולמות, עולם הרכב ועולם האופנה, העיצוב הוא מרכיב קריטי וגם השימוש בחומרים איכותיים וחדשניים ובעבודת אמן מהווים אלמנטים מרכזיים.

שבוע האופנה בברלין

במרצדס הכירו בקירבה ובדימיון בין שני התחומים, ומאז 1995 מרצדס מיצבה את עצמה כשחקנית מרכזית גם בתחום האופנה ובנתה יחסים קרובים עם קהיליית האופנה הבינלאומית. כיום, מרצדס ביותר מ-60 יוזמות ופלטפורמות אופנה שונות בכל רחבי העולם, היוזמה המוכרת ביותר היא שבוע האופנה של מרצדס-בנץ MBFW במסגרתה החברה מקיימת תצוגות אופנה וחשיפה של קולקציות חדשות מספר פעמים בשנה בכל רחבי העולם.

הכוכבת המרכזית של שבוע האופנה האחרון של מרצדס שנערך בברלין הייתה המעצבת האוסטרית  פלורנטינה ליתר (Florentina Leither) שהיא גם אחת מהמעצבות המשתתפות בתוכנית Mercedes-Benz Young Talent Promotion Programme לקידום מעצבי אופנה צעירים.

חופשה על הירח

ההשראה לקולקציית אביב/קיץ 2022 של ליתר שנקראת "Vacation on the Moon", הגיעה מאגם Mondsee באוסטריה, מהרעיון של חופשה על הירח, משמלות dirndls האופייניות לאזור האלפים, ממעילי מלחים ומחליפות חלל. פלטת הצבעים בקולקציה כוללת צבע כסף מטאלי בגוונים שונים וכן ערבוב של צבעים קיציים כמו וורוד וגוונים של כחול. קולקציית הסמי-קוטור (קטגוריה שבין Haute Cotour לבין Pret-a-Porter) משלבת בין סגנונות מסורתיים למוטיבים מהתרבות האוסטרית, לבין הרעיון של חופשה על הירח, עם פריטים מעולם המים והים, הדפסי ירח מטאליים והדפסי פרח ה-Edelweiss האופייני להרי אוסטריה.

המעצבת היא בוגרת האקדמיה המלכותית לאומנויות היפות באנטוורפן שפועלת כיום בעיקר בלונדון. העיצובים המקוריים שלה כבר משכו סלבריטאים רבים שלובשים את בגדיה, כמו קיילי ג'נר, ליידי גאגא וצ'ארלי XCX.

קולקציית כריות האוויר

תצוגה מרתקת נוספת במסגרת שבוע האופנה היתה של  קולקציית Airbag Collection של האמן האמריקני Heron Preston. תצוגה זו היוותה הומאז' לכרית האוויר – אביזר הבטיחות המהפכני שפותח על ידי דיימלר בשיתוף עם חברת בוש, נרשם כפטנט בשנת 1970 והופיע לראשונה במרצדס S-Class כבר בשנת 1980. הקולקציה שחגגה 50 שנים לרישום הפטנט ו-40 שנים לחידוש הבטיחותי נוצרה כולה לכריות אוויר ממוחזרות.

ידידותיות לסביבה

בשנים האחרונות מובילה מרצדס את מהפכת הניידות החשמלית עם דגמי EQ החדשים והחשמליים-טהורים שלה. דגמים אלו מציעים את כל האיכויות המוכרות של מרצדס, ללא צריכת דלק וללא פליטת מזהמים. זאת ועוד, שיטות הייצור של דגמי EQ ידידותיות לסביבה וגם ברכבים עצמם נעשה שימוש בחומרים ממוחזרים. גם כאן ניכר הדימיון בין תעשיית הרכב לעולם האופנה, שגם הוא נע יותר ויותר אל עבר קיימות ודאגה לעתיד כדור הארץ.

כמותג אופנה צעיר ומלא חזון, פלורנטינה ליתר שם דגש על קיימות בעיצובים שלו. ליתר משתמשת באופן נרחב בבדים שהופקו משאריות וכן באריגים שיוצרו באופן אחראי לסביבה, בעיקר מבלגיה, איטליה ובריטניה. למותג מדיניות מכירות והפצה ברת-קיימא, במסגרתה מכירות ישירות מהחנות המקוונת מפחיתות את השימוש בתחבורה, והקולקציות מוצגות פעמיים בשנה בכמויות קטנות ומאופיינות באקסקלוסיביות.

"העיר ברלין, כמטרופוליס של אופנה, מהווה פלטפורמה מרכזית עבור המעורבות שלנו בתחום האופנה, ואנו גאים ונרגשים להציג את פלורנטינה ליתר, כשרון צעיר ועולה, בתצוגה הפותחת של שבוע האופנה. הקולקצייה של ליתר מציגה פרשנות מודרנית שלוכדת את רוח התקופה עם יצירות מחומרים ממוחזרים והיא משתלבת היטב בתפיסה ובערכים של מרצדס כיום", אמרה בטינה פצר, סגנית נשיאת מרצדס-בנץ AG לתקשורת ושיווק.

 

קרדיט: Stefan Knauer/Getty Images for Mercedes-Benz, Brauer Photos for Mercedes-Benz, Alexander Koerner/Getty Images for Mercedes-Benz

השאירו פרטים ונחזור אליכם.
מרצדס- בנץ רכב החלומות הבא שלך